Aktywacja przekazywania wiadomości SMS w iOS 8.1 i OS X Yosemite

Aktywacja przekazywania wiadomości SMS w iOS 8.1 i OS X Yosemite

przekazywanie SMS OS X Yosemite

Wczoraj firma Apple wydała iOS 8.1, który wprowadził szereg nowych funkcji do systemu iOS i Yosemite. Jedną z bardziej oczekiwanych było przekazywanie wiadomości SMS, umożliwiające otrzymywanie wiadomości przychodzących na iPhone’a także  na iPadzie lub komputerze Mac z systemem OS X Yosemite.

Jednak wielu naszych czytelników miało trudność w aktywowaniu funkcji, ponieważ wymagany do tego kod aktywacyjny nigdy nie pojawiał się na ich komputerach Mac lub iPadach. Rozwiązanie problemu okazuje się praoste. Aktywowanie tej usługi wymaga podania adresu e-mail, który ma być aktywowany w iMessage. Jeśli tego nie zrobicie, numeryczny kod dostępu nie pojawi się na iPadzie lub Macu podczas procesu instalacji.

bez nazwy

Aby włączyć swój adres e-mail dla iMessage (trzeba to zrobić na iPhone’ie) należy wejść w ustawienia>wiadomości>wysłka/odbiór i tam podać adres e-mail. Cyfrowy kod dostępu wyświetli się wtedy zgodnie z oczekiwaniami. Gdy przekazywanie wiadomości tekstowych zostanie skonfigurowane można ponownie wyłączyć swój adres e-mail w iMessage, gdyż wygląda na to że jest on konieczny tylko dla wygenerowania numerycznego kodu dostępu, a nie rzeczywistego wykorzystania.

Uwaga, czasem trzeba poczekać kilka chwil, po dodaniu adresu e-mail, zanim kod aktywacyjny zostanie wysłany​​.

 • Bronek

  Dosyć chwilę się z tym użerałem, bo nagle przestało działać. Pomogło: w ustawieniach imessage klikamy na nasz apple id, a dalej na zmień lokalizację. U mnie jakimś cudem zrobiły się Stany Zjednoczone, gdy przestawiłem na wszystkich urządzeniach na Polskę nagle kody pokazywały się bez problemu.

 • Czapkas

  Co za bzdura. Bez iPhone nic się nie da zrobić. To nie jest opcja wysyłania sms to udostępnienie iPhone jako hotspotu do sms. Przez możliwość wysyłania rozumiem, że jest apka wiadomości wchodzę w nią, piszę i wysyłam. Totalna bzdura. A całe fantowarzystwo jabłka sra się, że smsa może wysłać. Średniowiecze.

 • Radziu91zary

  A czy mając Mac OS X Yosemite, Ipad z iOS 8.1 i iPhone 4 z systemem 7.1.2 można też wysyłać SMS z komputera bądź iPada?

  • AppleWorld

   oczywiście.właśnie o to w tych chodzi.działa to w dwie strony

   • radziu91zary

    No tak. Tylko czy stary iOS na iPhone nie jest problemem?

    • Pisze bo nie lubie spr

     Nie wszystkie urzadzenia dzialaja nawet z iOS 8.1

 • pepe

  U mnie działa świetnie. Mogę teraz spokojnie ładować swojego IP5 w innym pokoju, bez obawy, że nie usłyszę telefonu lub sygnału wiadomości. A że muszę to czynić ze 3x/ dzień tym większa wygoda.

 • Jarek

  U mnie to nie pomagało, dopiero wylaczenie na kazdym urzadzeniu imessage i uruchomieniu na nowo udalo sie cos z tym zrobic 🙂

© 2017 AppleWorld