Apple może sprzedać 10 milionów sztuk nowego iPhone'a 5 w pierwszym tygodniu

Apple może sprzedać 10 milionów sztuk nowego iPhone’a 5 w pierwszym tygodniu

Wszyscy spodziewamy się tego, że iPhone 5 będzie dla Apple ogromnym sukcesem. Dzięki 4-calowemu wyświetlaczowi, nowemu złączu dokującemu, łączności LTE i wielu więcej, będzie to najbardziej znaczące uaktualnienie iPhone’a od czasów jego debiutu w 2007 roku. Jeden z analityków uważa nawet, że Apple jest w stanie sprzedać oszałamiającą ilość 10 milionów nowych iPhone’ów w tydzień po premierze.

Tak przewiduje Piper Jaffray, analityk Gene’a Münster. W swojej notatce wyjaśnia:

Wierzymy, że jeśli 21 września to rzeczywista data rozpoczęcia wysyłek nowego iPhone’a 5, to Apple może sprzedać od 6 do 10 milionów sztuk nowego modelu w ostatnim tygodniu września.

To ogromna liczba i to zaledwie w ciągu jednego tygodnia sprzedaży. Dla porównania, iPhone 4 sprzedał się w liczbie 1,4 miliona urządzeń w pierwszych 3 dniach dostępności, a iPhone 4S sprzedał się w liczbie 4 milionów sztuk w pierwszy weekend premiery rok później. Ale 10 milionów w ciągu zaledwie 7 dni … to dość oszałamiający wynik.

Jest to oczywiście tylko szacunek, więc nie powinniśmy brać go zbyt dosłownie. Jednak wydaje się wykonalny. Fani Apple czekali na większe zmiany i odświeżenie iPhone’a prawie dwa lata, a dokładnie od premiery iPhone’a 4. Jego obecna przebudowa i wszystkie nowe funkcje dają użytkownikom ogromną zachętę do wymiany posiadanych telefonów.

Wszystko zatem w rękach Apple. Czy firma będzie w stanie sprostać takiemu zapotrzebowaniu na nowej generacji iPhone’a 5?

[contentblock id=1 img=adsense.png] • Adam Turlej

  jedno ale czy to bedzie takie LTE jak Ipad3

  • to jeszcze podobno nie jest pewne, ale czytałem że może własnie rozszerzą LTE do standardu europejskiego

 • Przecież nie wyrobią z dostawami jak co roku. Ja zapisując się na listę oczekujących mam nadzieje, że dostanę go przed 17 listopada (Dwa lata temu kazali mi czekać do stycznia, więc zrezygnowałem.)

  • czesc mam pytanie , wiesz gdzie można się zapisać na nowego iphona ? juz sa jakies sklepy które oferują takie cos? jesli tak podaj adres proszę czy predzej tym lepiej bo pewnei kolejka bedzie masakryczna. szukalem na apple store ale niestety niema takiej opszyn… 🙁 wiec jak co to prosze o info. pozdrawiam

   • AppleWorld

    Karol, nie ma jeszcze żadnych zapisów, bo Apple oficjalnie nie zaprezentował nowego iPhone’a.

© 2018 AppleWorld