Apple oficjalnie odnosi się do zarzutów w sprawie zginania się iPhone'a 6 Plus

Apple oficjalnie odnosi się do zarzutów w sprawie zginania się iPhone’a 6 Plus

bent_iphone_6_plus

Apple skomentował oficjalnie trwające ataki na zginanie się iPhone’a 6 Plus w kieszeni użytkownika, mówiąc CNBC, że nowe iPhone’y zawierają wkład stalowo-tytanowy w celu wzmocnienia konstrukcji i posiadają „najwytrzymalsze szkło w przemyśle.”

Firma skomentowała także, że tylko dziewięciu klientów poskarżyło się na wyginanie iPhone’ów co sugeruje, że problem nie jest tak powszechny jak przedstawiają to media. Rzecznik stwierdził również, że zarówno iPhone 6 i 6 Plus osiągnął lub przekroczył wyznaczone kryteria w testach na wytrzymałość i trwałość, a zginanie iPhone’a 6 Plus podczas normalnego użytkowania jest „bardzo rzadkie”.

Pierwsze doniesienia o skłonności iPhone’a 6 Plus do zginania pojawiły w poniedziałek, po tym jak kilku użytkowników napisało o tym na forach związanych z Apple. Problem zginania szybko rozprzestrzenił się internecie, a oliwy do ognia dolał film na YouTube, na którym wydać że iPhone’a 6 Plus wygina się po użyciu trochę większej siły.

Biorąc pod uwagę zainteresowanie mediów tematem zginania nowych iPhone’ów 6 Plus, trudno było powiedzieć, ilu użytkowników tak naprawdę zostało dotkniętych tych problemem podczas normalnego użytkowania. Choć Apple milczał w tej sprawie aż do dzisiaj, firma zasugerowała swoim pracownikom wsparcia technicznego wymianę wygiętych telefonów w ramach gwarancji po kontroli wzrokowej.

 • jam

  Jakoś inni producenci nie mają z tym problemów

 • zukers

  Troche wiekszej sily? Koles wpadl w drgawki niemalze zeby go wygiac,niewiele osob,przecietnych  freakow ma tyle sily zeby wygiac telefon,media rowniez nie wspominaly ze wyginaly sie one od noszenia w tylnej kieszeni i siadania na telefonie poniewaz wygiecie takie w kieszeni przedniej jest niemozliwe,udo gdzie znajduja sie kieszenie jest proste,a jesli juz mialo by dojsc do takiego wygiecia to telefon musial by lezec w poprzek uda,co jest niemozliwe gdyz nie robi sie tak ogromnych kieszeni.tak wiec konkludujac,to sa odosobnione przypadki zgiecia telefonu przez glupote(bo kto przy zdrowych zmyslach siada na telefonie),sam posiadam iphone 5 ktory podobno tez sie mial wyginac w kieszeniach,nosze go zawsze w przedniej kieszeni,czasem w ciasniejszych spodniach ze ciezko go wyjac i taka sytuacja nie miala miejsca zeby mi sie telefon wygiol.

  • adorocin

   nie denerwuj się, temat ten sam z każdą premierą nowego urządzenia: http://myapple.pl/content/4269-iphone-5-ma-problemy-z-wytrzymaloscia-obudowy.html

  • Tomasz Kus

   Ciekawe… Ja nosząc telefon w przedniej kieszeni już 4.3 cała miałbym na bank w strefie zginania. Gdzieś na wysokości połowy telefonu miałbym pachwinę. I telefon w tym miejscu, jakikolwiek, jest tam narażony poważnie, ponieważ łatwo o uderzenie. Niestety Apple się chwali szkłem szafirowe choć wspomina że jest ono odporne na zarysowania, ale nie mówi, że mało na uderzenia. Jest po prostu kruche. W normalnych warunkach, gdzie telefon głównie na rysy jest narażony, ma to sens. Ale gdy obudowa coraz cieńsza i zginanie łatwiej przeprowadzić, takie szkło po prostu pęknie wraz z obudową. Obecnych telefonów obawiałbym się tak nosić. Stare Nokie? Owszem. Jedna takie uderzenie przeżyła. Ale klawiatura się posypała. Kantem kilkunastokilogramowego plastikowego pudła oberwała. Poza klawiaturą nic się nie stało. Smartfon miałby ekran do wymiany, o ile nie połamaną obudowę wraz z elektroniką. W tylnej kieszeni tym bardziej się ona ugnie lub połamie. Fizyki nie przeskoczysz. Telefon coraz cieńszy a obudowa większa. Coś konstrukcji musi sztywność nadawać. A niestety ale ramka tego nie zapewni sama. Z racji zaś budowy, większość sił idzie na ekran oraz płytę główną. Wytrzymałość tych elementów jest dyskusyjna. Zwłaszcza na nacisk siły punktowo.

  • Malkovich

   Czlowieku, kropka, wielka litera, nowe zdanie, akapit. Mówi coś?

© 2017 AppleWorld