Apple oficjalnie odnosi się do zarzutów w sprawie zginania się iPhone'a 6 Plus

Apple oficjalnie odnosi się do zarzutów w sprawie zginania się iPhone’a 6 Plus

bent_iphone_6_plus

Apple skomentował oficjalnie trwające ataki na zginanie się iPhone’a 6 Plus w kieszeni użytkownika, mówiąc CNBC, że nowe iPhone’y zawierają wkład stalowo-tytanowy w celu wzmocnienia konstrukcji i posiadają „najwytrzymalsze szkło w przemyśle.”

Firma skomentowała także, że tylko dziewięciu klientów poskarżyło się na wyginanie iPhone’ów co sugeruje, że problem nie jest tak powszechny jak przedstawiają to media. Rzecznik stwierdził również, że zarówno iPhone 6 i 6 Plus osiągnął lub przekroczył wyznaczone kryteria w testach na wytrzymałość i trwałość, a zginanie iPhone’a 6 Plus podczas normalnego użytkowania jest „bardzo rzadkie”.

Pierwsze doniesienia o skłonności iPhone’a 6 Plus do zginania pojawiły w poniedziałek, po tym jak kilku użytkowników napisało o tym na forach związanych z Apple. Problem zginania szybko rozprzestrzenił się internecie, a oliwy do ognia dolał film na YouTube, na którym wydać że iPhone’a 6 Plus wygina się po użyciu trochę większej siły.

Biorąc pod uwagę zainteresowanie mediów tematem zginania nowych iPhone’ów 6 Plus, trudno było powiedzieć, ilu użytkowników tak naprawdę zostało dotkniętych tych problemem podczas normalnego użytkowania. Choć Apple milczał w tej sprawie aż do dzisiaj, firma zasugerowała swoim pracownikom wsparcia technicznego wymianę wygiętych telefonów w ramach gwarancji po kontroli wzrokowej.© 2018 AppleWorld