Apple reaguje na informacje o luce 'Masque Attack'

Apple reaguje na informacje o luce ‚Masque Attack’

Untrusted

Zaledwie kilka dni po odkryciu luki w zabezpieczeniach iOS nazwanych Masque Attack ze względu na jego zdolność do naśladowania i zastępowania istniejących legalnych aplikacji tymi złośliwymi, Apple odpowiedział w oficjalnym oświadczeniu dla iMore.

„Zaprojektowaliśmy OS X i iOS z wbudowanym zabezpieczeniami, aby pomóc naszym klientom w ochronie i ostrzeganiu ich przed instalacją potencjalnie szkodliwego oprogramowania”, powiedział rzecznik firmy Apple dla iMore. „Nie mamy wiedzy na temat klientów faktycznie dotkniętych tym atakiem. Zachęcamy klientów do pobierania tylko z zaufanych źródeł, takich jak App Store i do zwracania uwagi na wszelkie ostrzeżenia podczas pobierania aplikacji. Użytkownicy korporacyjni instalujący własne aplikacje powinni to robić za pośrednictwem bezpiecznej strony internetowej ich firmy ”

Masque Attack działa poprzez zwabienie użytkownika do zainstalowania aplikacji spoza App Store, przez kliknięcie w link w wiadomości tekstowej lub e-mailu. Po kliknięciu w link użytkownik kierowany jest do strony internetowej, gdzie wyświetla się monit o pobranie aplikacji, która napisze oryginalną aplikację złośliwym oprogramowaniem co czyni je praktycznie niewykrywalnym.© 2018 AppleWorld