Apple udostępnia dziewiątą publiczną wersję beta iOS 11

Apple udostępnia dziewiątą publiczną wersję beta iOS 11

iOS 11 beta 9

Firma Apple udostępniła dziś już dziewiątą wersję beta iOS 11 dla publicznych beta testerów, która jest dziesiątą wersją beta dla deweloperów. Pojawia się ona zaledwie w ciągu tygodnia od wydania ósmej wersji beta i trzy miesiące po prezentacji nowego systemu na konferencji Worldwide Developers Conference.

Zarejestrowani beta testerzy mogą pobrać nową wersję iOS 11 beta z poziomu uaktualnień swojego urządzenia iOS po zainstalowaniu odpowiedniego profilu konfiguracji.

Dzisiejsza wersja wprowadza jedynie poprawki błędów i jest zapewne ostatnią przed ostateczną wersją deweloperską nazywaną Golden Master.

IOS 11 wprowadza subtelne zmiany w wyglądzie systemu operacyjnego, w tym nowy wygląd ekranu blokady i konfigurowalne, przebudowane Centrum Sterowania. Siri jest mądrzejsza, ma bardziej naturalny głos i może zrobić więcej, Notatki umożliwią przeszukiwanie pisma ręcznego i skanowanie dokumentów, a Muzyka umożliwia udostępnianie playlist znajomym.

Nowa aplikacja Pliki poprawia zarządzanie plikami na urządzeniach z iOS, a na iPadzie pojawił się nowy dok, przełącznik aplikacji i obsługa Drag and Drop co poprawia wielozadaniowość w urządzeniu. App Store w iOS 11 został całkowicie przebudowany, zdjęcia i filmy zajmują mniej miejsca, iMessages można zapisać w programie iCloud, a programiści uzyskują nowe narzędzie takie jak ARKit, umożliwiające tworzenie nowych aplikacji i gier wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość.

Oficjalna premiera systemu iOS 11 ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu, a o dokładnej dacie dowiemy się zapewne już 12 września podczas zapowiedzianej już konferencji Apple.

© 2017 AppleWorld
Wordpress SEO Plugin by Wordpress SEO Plugin