Apple udostępnia siódmą wersję beta OS X 10.11 El Capitan dla deweloperów i piątą wersję beta dla publicznych beta testerów

Apple udostępnia siódmą wersję beta OS X 10.11 El Capitan dla deweloperów i piątą wersję beta dla publicznych beta testerów

Published by in Mac on Sierpień 19th, 2015

OS X El Capitan

Firma Apple wydała właśnie siódmą wersję beta OS X 10.11 El Capitan dla deweloperów, dwa tygodnie po wypuszczeniu szóstej wersji beta El Capitan i ponad dwa miesiące po zaprezentowaniu nowego systemu operacyjnego podczas Worldwide Developers Conference 2015. Apple wydał jednocześnie piątą publiczną wersję beta OS X El Capitan dla publicznych testerów po tym jak zapewne przypadkowo pojawiła się ona na krótką chwilę wczoraj wieczorem.

Aktualizacja, o numerze buildu 15A263e dla programistów i 15A262e dla beta testerów publicznych, jest dostępna za pośrednictwem mechanizmu aktualizacji oprogramowania w Mac App Store i przez Developer Center firmy Apple.

W ostatnich tygodniach, Apple wypuszczał szybkie aktualizacje wersji beta OS X El Capitan, a wszystkie koncentrują się raczej na zmianach wewnętrznych w celu poprawy wydajności i optymalizacji systemu operacyjnego przed jego publicznym debiutem. W dzisiejszej wersji zauważono kilka drobnych zmian takich jak nowy ekran powitalny Safari, nowe kolorowe logo El Capitan w menu „Ten Mac” i wyłączenie ustawienia poruszenia myszką w celu zlokalizowania wskaźnika.

OS X El Capitan poprawia funkcje wprowadzone w OS X Yosemite, koncentrując się na wydajności i lepszych wrażeniach z pracy użytkownika. Wiele aplikacji i procesów na komputerze Mac są o wiele szybsze z El Capitan, a wprowadzenie bibliotek Metal for Mac daje o 40 procent bardziej wydajną możliwość renderowania grafiki na poziomie systemu.

Co do wrażeń ogólnych użytkownika, El Capitan zawiera nowy font systemowy San Francisco, odnowioną funkcję Mission Control, nowy widok podzielonego ekranu przy dwóch aplikacjach na pełnym ekranie na raz, głębszą funkcjonalność Spotlight oraz kilka nowych funkcji Safari, w tym przypinane karty dla często odwiedzanych stron internetowych i uniwersalny przycisk wyciszania, który wyłącza dźwięk na wszystkich kartach.

Oficjalna premiera systemu nastąpi jesienią tego roku.© 2018 AppleWorld