Apple wprowadza program wymiany dysków twardych 3 TB dla 27-calowych komputerów iMac

Apple wprowadza program wymiany dysków twardych 3 TB dla 27-calowych komputerów iMac

Published by in Mac on Czerwiec 21st, 2015

iMac

Apple stwierdził, że mała liczba dysków twardych 3TB wykorzystywanych pod koniec 2012 roku w 27-calowych komputerach iMac sprzedawanych w okresie od grudnia 2012 do września 2013 może w pewnych sytuacjach nie działać poprawnie i ulec awarii. W związku z tym firma uruchomiła program bezpłatnej wymiany tych dysków twardych a pośrednictwem autoryzowanych serwisów firmy Apple.

Firma Apple powiadamia o tym programie tych właścicieli komputerów iMac z dyskiem dotkniętym usterką, którzy podali prawidłowy adres e-mail podczas rejestracji produktu. Właściciele iMaców mogą też samodzielnie sprawdzić, czy są zakwalifikowani do programu wpisując numer seryjny komputera na stronie programu lub skontaktować się z działem pomocy technicznej firmy Apple, aby sprawdzić ten status i podjąć dalsze działania wymiany.

Apple przypomina, że klienci, którzy zapłacili za naprawę swoich dysków twardych mogą skontaktować się z firmą w  sprawie zwrotu poniesionych kosztów. Program obejmuje dotknięte usterką modele komputerów iMac i trwa do 19 grudnia 2015 r. albo przez trzy lata od daty pierwotnego zakupu — w zależności od tego, który z tych okresów zapewnia dłuższą ochronę.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie programu.© 2018 AppleWorld