CES 2014: Kolibree debiutuje inteligentną szczoteczką do zębów śledzącą nawyki szczotkowania

CES 2014: Kolibree debiutuje inteligentną szczoteczką do zębów śledzącą nawyki szczotkowania

szczoteka Kolibree

Kolibree zaprezentował pierwszą na świecie szczoteczkę elektryczną synchronizowaną z urządzeniami iOS, przeznaczoną do śledzenia nawyków szczotkowania i zachęcania do lepszej opieki stomatologicznej. Kolibree analizuje nawyki szczotkowania, a następnie wyświetla je na ekranie telefonu za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. 

Szczoteczka Kolibree wykorzystuje technologię Bluetooth do łączenia się z iPhone’em, automatycznie synchronizując dane za każdym razem, kiedy szczoteczka jest używana. Wbudowany czujnik mierzy czas, który użytkownik spędza na szczotkowaniu oraz monitorowaniu czy trudno dostępne obszary zostały odpowiednio oczyszczone.

Sama szczoteczka posiada wymienne główki, co pozwala wielu użytkownikom korzystać z jednej bazy, choć producent sugeruje, że taki sposób korzystania może skomplikować proces gromadzenia danych i zaleca indywidualne szczotki dla każdej osoby. Szczoteczka Kolibree ma regulację prędkości wibracji i szczotkowania od 4000 do 12500 obrotów na minutę, a pełne naładowanie wystarcza na około tygodniowe z niej korzystanie.

szczoteczka Kolibree

Aplikacja Kolibree współpracuje z maksymalnie pięciami różnymi szczoteczkami w celu zarządzania rodzinną higieną jamy ustnej zebranej w jednym miejscu. Dzieci i dorośli, którzy potrzebują motywacji do mycia zębów mogą zarabiać odznaki i śledzić ich postępy w szczotkowaniu na specjalnych wykresach.

Kolibree planuje rozpoczęcie zbierania pierwszych zamówień latem, a będą się one wahać w cenie od 99 dolarów do 200 dolarów. Oczekuje się, że produkt wysyłany będzie w trzecim kwartale 2014 roku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld