Czy Apple pracuje nad urządzeniem na nadgarstek sterowanym Siri?

Czy Apple pracuje nad urządzeniem na nadgarstek sterowanym Siri?

The New York Times donosi, że Apple „potajemnie” pracuje nad urządzeniem „możliwym do noszenia zawsze przy sobie” w typie zegarka, w tym nad nowym „wygiętym szkłem iPoda, który łatwiej dopasowałby się do nadgarstka”. Urządzenie to ma mieć wbudowanego asystenta głosowego Siri, który pozwalałby kontrolować je głosem, a może nawet przekazywać informacje do naszego iPhone’a.

Firma z Cupertino ma podobno „bardzo małą grupę pracowników”, która „testuje koncepcje i prototypy” takiego urządzenia, a osoby znające plany firmy twierdzą, że niewątpliwie będzie on inspirowany popularnością iPoda nano używanego jako zegarek.

Jednak w przeciwieństwie do iPoda nano, nowe urządzenia ma komunikować się z iPhone’em:

„W rezultacie, smartphone będzie centrum gromadzenia i wymiany informacji. To moc, która pochłonie nas, gdziekolwiek jesteśmy, moc transmisji i dostępu do internetu, czujniki i ekrany, które są przyczepione do naszych ubrań.”

Jednak Apple może nie być pierwszą firmą, która wprowadziłaby tę technologię na rynek. Jak wynika z raportu, Google również pracuje nad podobnym produktem, który miałby komunikować się z jego smartfonami z Androidem.

Raport The New York Times „przewiduje przyszłość”, w której wszystkie nasze urządzenia mobilne będą ze sobą połączone, będziemy mieli ja na sobie jako poręczne urządzenia. Okulary i soczewki kontaktowe z wbudowanymi wyświetlaczami będą tak powszechne jak dziś smartfony i tablety.© 2018 AppleWorld