Czy Apple szykuje dla nas ultracienkiego, 12-calowego notebooka w trzech wersjach kolorystycznych zgodnych z kolorami iPhone'a?

Czy Apple szykuje dla nas ultracienkiego, 12-calowego notebooka w trzech wersjach kolorystycznych zgodnych z kolorami iPhone’a?

Published by in Mac on Wrzesień 12th, 2014

macbook_air_2013

Apple stara się podtrzymać popularność notebooków Mac wśród konsumentów, a firma podobno pracuje już od jakiegoś czasu nad 12-calowym notebookiem, który ma posiadać ultracienką obudowę, wyświetlacz Retina, przeprojektowany gładzik trackpad oraz konstrukcję bez wentylatora. Pogłoski o takim urządzeniu pojawiły się kilkukrotnie z różnych źródeł w trakcie minionego roku, co sugeruje, że Apple rzeczywiście pracuje nad takim komputerem. 

Chociaż początkowe plotki mówiły, że takie urządzenie ma zadebiutować w połowie 2014 roku, to być może z powodu ciągłych opóźnień nowej generacji chipów Broadwell Intela, nowy raport Jack Marcha z Tech Website twierdzi, że prace nad urządzeniem wciąż trwają. Według raportu, Apple przymierza się na jego premierę w połowie 2015 roku i co ciekawe, mówi się, że firma planuje zaoferować go w tych samych trzech kolorach srebrnym, złotym i szarym jak linia iPhone’ów.

Najbardziej fascynującą częścią niniejszego raportu jest to, że Apple planuje także zmienić kolory. Oprócz dotychczasowego MacBook’a w kolorze aluminium, źródło mówi, że Apple planuje dodać kolor szary i Złoty ich MacBook lineup, które byłoby zgodne z kolory na iPhone 6.

Raport zauważa również, że ​​terminy wydania nowego notebooka przesunęły się już kilka razy, a ta niepewność co do daty odzwierciedlona jest również w ostatnim raporcie Digitimes ustalającego ramy czasowe urządzenia dość szeroko otwarte od „końca 2014 roku do 2015 roku”© 2018 AppleWorld