Czy NVIDIA zastąpi AMD w kolejnej generacji MacBook'ów Pro?

Czy NVIDIA zastąpi AMD w kolejnej generacji MacBook’ów Pro?

Published by in Mac on Listopad 22nd, 2011

Jak donosi serwis SemiAccurate, Apple ma zamiar odnowić współpracę z firmą NVIDIA i wyposażyć kolejną generację MacBooków Pro w układy graficzne tej marki.

Od dłuższego czasu Apple stopniowo porzucało układy NVIDIA na rzecz tych pochodzących od firmy AMD. Wreszcie w lipcu bieżącego roku produkty pierwszej z tych firm zostały całkowicie usunięte z aktualnej oferty komputerów Mac. Wszystko wskazywało na to, że AMD przez najbliższe lata będzie jedynym (nie licząc zintegrowanych układów Intela) dostawcą kart graficznych dla komputerów Apple.

Tymczasem, jeśli wierzyć informacjom podanym przez SemiAccurate, nowe MacBooki Pro będą wyposażone w układy NVIDIA (tyczy się to przynajmniej wyższych modeli, posiadających także drugi, bardziej energooszczędny układ). Ostatnia generacja, która takowe posiadała pochodzi z 2010 roku (mid-2010). Według przewidywań nadchodzące MacBooki Pro trafią do sprzedaży w pierwszym kwartale 2012 roku i będą oparte na nowych procesorach Intel z serii Ivy Bridge.

Serwis SemiAccurate wcześniej trafnie przewidział stopniowe rezygnowanie z układów graficznych NVIDIA – możliwe więc, że również teraz się nie myli.

Tagi:


© 2018 AppleWorld