e-stock.pl - czyli uwaga na podejrzane okazje

e-stock.pl – czyli uwaga na podejrzane okazje

ip5c

Miałem nie wracać już do tej kwestii po dzisiejszej dyskusji na Facebooku, ale postanowiłem napisać coś jako przestrogę dla większej liczby internautów. Ale od początku. Dziś z rana zobaczyłem na jednej ze stron internetowych reklamę nowego sklepu internetowego e-stock.pl proponującego „super okazyjne” ceny na sprzęt Apple.

Oczywiście z ciekawością wszedłem na wspomnianą witrynę. Faktycznie, wszystkie najnowsze iPhone’y zarówno 5C jak i 5S we wszystkich kolorach tańsze ponad 1000 złotych od cen rynkowych. Do tego okazyjne ceny na nowe MacBooki Pro Retina, najnowsze iPady Air. Fakt, są produkty nie przecenione, ale dziwnym trafem te nie przecenione to te starsze. A wszystkie najnowsze modele urządzeń „wyjątkowo” w supercenach. Już miałem dokonywać zakupu, bo czemu nie zrobić sobie tak „okazyjnego” prezentu na święta, ale coś mnie tknęło. Zacząłem sprawdzać opis, lokalizację firmy, regulamin. I co..I dałem sobie spokój.

e-stock

Do czego zmierzam. Okres przedświąteczny to czas zakupowej gorączki. Wiele osób nie zastanawiając się zbyt długo jest w stanie skusić się na każdą lepszą „okazję”. Tylko te okazje nie zawsze mogą się dobrze skończyć. Pamiętajcie o jednym, wszystko co jest zbyt „okazyjne” nie może być prawdziwe. A nieuczciwi sprzedawcy wykorzystują ten czas i świąteczny zawrót głowy, aby nieuczciwie wyciągnąć od nas pieniądze. Te okazje są wszędzie. Od opisanego sklepu e-stock.pl do super okazje na serwisach aukcyjnych. Po dyskusji na Facebooku widzę, że jest wśród Was wiele osób, które trzeźwo oceniają takie okazje, nie mniej nie zaszkodzi ostrzec innych.

Facebook

Nie wiem jak skończyła by się historia w tym sklepie. Wolałem nie sprawdzać gdyż nie mam „lużnych” 1 700 zł na „zakup” iPhone’a 5S. Nie wiem co bym dostał w tej cenie. Czy byłaby to tania chińska podróba, zapakowana cegła, telefon marki Appple (cytat z opisu na stronie sklepu), czy też jeszcze inny wynalazek. Wolałem tego nie sprawdzać na własnej skórze i Wam także tego nie życzę.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

 © 2018 AppleWorld