IOS 11 ułatwia udostępnianie hasła do Wifi najbliższym znajomym

IOS 11 ułatwia udostępnianie hasła do Wifi najbliższym znajomym

Dzięki deweloperskiej wersji beta iOS 11 mamy możliwość poznawać co raz to nowe funkcje, o których Apple oficjalnie nie informował. W iOS 11 użytkownicy będą mogli łatwo dołączyć do sieci Wi-Fi dzięki nowemu procesowi dzielenia się hasłami między zaufanymi urządzeniami, co powinno zmniejszyć kłopoty z dołączaniem do nowych sieci.

Nowa funkcja umożliwia urządzeniu iOS, które ma już wprowadzone hasło dostępu do sieci Wi-Fi, ułatwiony dostęp do podłączenia się sieci innemu urządzeniu iOS, na którym hasło nie zostało jeszcze wprowadzone. W prezentowanym przykładzie iPad był już podłączony do sieci Wi-Fi, podczas gdy iPhone potrzebował hasła do połączenia się z Wi-Fi.

Wszystkie urządzenia muszą oczywiście działać na iOS 11 i okazuje się, że macOS High Sierra również obsługuje tę funkcję.

Po wejściu w Ustawienia>Wi-Fi i wybraniu właściwej sieci użytkownik iPhone’a jest proszony o podanie tradycyjnego hasła, ale w iOS 11, gdy telefon iPhone jest w pobliżu iPada, karta na iPadzie powiadamia użytkownika, że iPhone chce dołączyć do sieci (patrz poniżej).

Użytkownik tabletu iPad może następnie kliknąć i wysłać swoje hasło do telefonu iPhone, który rozpozna je, wypełni informacje i połączy się z siecią Wi-Fi. Jak zauważa Apple, urządzenie z systemem iOS lub Mac z wpisanym hasłem sieciowym musi zostać odblokowane, aby proces transferowy zadziałał. Bardzo ciekawe rozwiązanie.

Tagi:


© 2018 AppleWorld