iPhone 6 i iPhone 6 Plus podczas pierwszych testów upadku

iPhone 6 i iPhone 6 Plus podczas pierwszych testów upadku

test upadku iPhone 6

Wraz z premierą iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus, które oficjalnie pojawiły się dziś w sprzedaży w kilku krajach, wiele firm rozpoczęło wykonywanie testów i benchmarków urządzenia. Niektóre z nich okazały się całkiem przypadkowe, ale jak widać emocje z nabycia nowego urządzenia były zbyt wielkie.

Jeden z pierwszych Klientów australijskiego Apple Store, który z radością opuszczał sklep był tak przejęty tym faktem, że w wywiadzie z telewizyjną prezenterką upuścił nieopacznie wypuścił telefon z pudełka. Sprzęt przeżył, ale użytkownik zdecydowanie nie był pocieszony swoją przygodą.

Nieco mniej przypadkowych testów upadku iPhone’a dokonał serwis PhoneBuff, który zdobył oba urządzenia i rozpoczął próby upuszczania go na każdą ze stron jak i na boki urządzenia.

IPhone 6 przetrwał upadek na bok i na tył, ale bez zbędnego zdziwienia nie przetrwał próby upadku na ekran. Model 6 Plus doznał uszkodzeń nawet przy upadku na bok, jednak o wiele bardziej ucierpiał po upadku na ekran.

Na podstawie tego jednego badania można wyciągnąć wniosek, że telefony gorzej znoszą upadek od iPhone’a 5, który został opisany jako „bardzo wytrzymały” i przeżył podobne upadki w takich testach. Nie mniej bez bardziej dokładnych testów, trudno jest wyciągnąć ostateczne wnioski. Trudno jest się także dziwić, że większa powierzchnia ekranu jest bardziej narażona na rozbicie.© 2018 AppleWorld