JBL wprowadza pierwsze głośniki kompatybilne ze złączem Lightning

JBL wprowadza pierwsze głośniki kompatybilne ze złączem Lightning

JBL OnBeat Venue LT

Harman ogłosił wprowadzenie na rynek pierwszych dwóch doków-głośników kompatybilnych ze złączem Lightning pod marką JBL, oferując właścicielom najnowszych urządzeń Apple iOS bezpośrednie wsparcie dla nowego standardu łącza. 

Te dwa głośniki obejmują wersję mniejszą o nazwie OnBeat Micro (99.95$) dla iPhone’a 5 i innych małych urządzeń, oraz większą  OnBeat Venue Lightning  (199,95 $) wspierającą pełną linię urządzeń Lightning tym iPada, iPada mini, iPhone’a 5, iPoda touch oraz iPoda nano.

JBL OnBeat Micro

Serwis Engadget, po krótkich testach, oprócz wielu pozytywów w postaci czystego i pełnego dźwięku głośników, zauważył również kilka problemów. Doki nie będą działać z wieloma typowymi etui na iPhone’a. Po prostu nie da się ich zamocować. Po drugie, złącze w dokach zrobiono jest lekko elastyczne, aby zmniejszyć ryzyko złamania, jednak daje obawy o stabilność urządzenia.

JBL był jednym z producentów wyróżnionych przez Apple podczas premiery złącza Lightning w połowie września, jako ten, który otrzymał zaawansowany dostęp do używania tego nowego standardu. Inni wymienieni dostawcy m.in. Bose, B & W czy B & O powinni już wkrótce też zaprezentować swoje własne produkty.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld