Jeśli masz iPhone'a 4S, zastanów się nad aktualizacją iOS 8

Jeśli masz iPhone’a 4S, zastanów się nad aktualizacją iOS 8

iOS 8

IPhone 4S jest najstarszym modelem telefonu, który otrzyma dziś możliwość zainstalowania iOS 8. Jednak serwis Ars Technica przeprowadził kilka testów przy użyciu iPhone’a 4S z systemem iOS 8 pokazując jak sobie z tym poradzi. Chociaż system operacyjny działa przyzwoicie, na pewno są pewne wady, które mogą powstrzymać użytkowników iPhone’a 4S przed natychmiastową jego aktualizacją.

screen-shot-2014-09-17-at-16-45-07

Jak pokazano w tabeli, system wykonuje wolniej niektóre czynności związane z otwieraniem aplikacji. W przypadku Safari trwa to prawie dwa razy dłużej w porównaniu z iOS 7.1.2. Aparat otwiera się w 1,8 sekundy na iOS 8 podczas gdy na aktualnej wersji 1,5 sekundy. Aktualizacja skraca o 3 sekundy start systemu, choć odbywa się tak rzadko na iPhone’ie i nie ma to większego znaczenia. Poza wolniejszym otwieraniem się aplikacji, ważne jest, aby pamiętać, że użytkownicy iPhone’a 4S nie skorzystają ze wszystkich funkcji.

Podobnie jak w iOS 7 niedostępna będzie funkcja AirDrop. Jako że Handoff opiera się na tej samym mechanizmie komunikacji Bluetooth/WiFi co AirDrop, funkcja ta także nie będzie dostępna dla właścicieli iPhone’a 4S. Ars zwraca również uwagę, że ulepszenia, takie jak QuickType zajmują już zbyt wiele miejsca na ciasnym, 3,5 calowym wyświetlaczu 4S. Mimo, że działają na urządzeniu, to są pewne obszary systemu operacyjnego wyraźnie zaprojektowane dla większych wyświetlaczy iPhone’a 5S i iPhone’a 6.

Jak w przypadku wszystkich nowych aktualizacji oprogramowania, nie należy się spodziewać zbytniego podniesienia wydajności. Nowe funkcje wymagają bardziej intensywnych obliczeń. To nieunikniona prawda.

Jeśli więc jesteście zadowoleni z obecnej niezawodności i wydajności iPhone’a 4S warto na razie poczekać z aktualizacją do iOS 8. Zazwyczaj, Apple po niedługim czasie wypuszcza aktualizację, która stanowczo poprawia wydajność na starszym sprzęcie. Z drugiej strony, aktualizacja do iOS 8 nadal ma do zaoferowania szeroką gamę nowych funkcji a niewielkie spowolnienie wydajności może być tak dotkliwe. Ważne jest po prostu, aby zdawać sobie sprawę z kompromisów przed jakimi stajemy zanim wciśniemy przycisk aktualizacji systemu.

Tagi:


© 2018 AppleWorld