Kilka nie zaprezentowanych wczoraj funkcji Apple Watch

Kilka nie zaprezentowanych wczoraj funkcji Apple Watch

złoty Apple Watch

Podczas prezentacji Apple Watch na wczorajszym evencie firma kilkukrotnie powtarzała, że to nie wszystkie funkcje nowego urządzenia, zauważając, że ma ona dużo więcej do zaoferowania w przyszłości. Dziennikarz Yahoo Tech, David Pogue dowiedział się niektórych szczegółów od Apple za kulisami imprezy.

Zegarek jest odporny na działanie wody, dzięki czemu użytkownik nie musi się martwić się o urządzenie podczas deszczu czy przy myciu rąk. Niestety, nie popływamy w nim ani nie weźmiemy prysznica. Dodatkowo zegarek wyposażony jest w mikrofon, który pozwoli użytkownikom na wykonywanie połączeń bezpośrednio z Apple Watch.

Użytkownik będzie również w stanie załadować aplikację na Apple Watch bezpośrednio ze swojego iPhone’a. Aby zmienić kolejność aplikacji, użytkownik będzie musiał przytrzymać palcem na ikonie aplikacji i przenieść ją w inne miejsce, podobne jak przestawia się ikony na iPhone’ie. Jest też funkcja „Ping My iPhone”, która pozwoli użytkownikom na odtworzenie dźwięku na iPhone’ie, dzięki czemu mogą go oni zlokalizować w przypadku zgubienia.

Wreszcie, Pogue wyjaśnia, że seria Apple Watch Edition, najwyższe modele zegarków Apple będą dostarczane w specjalnych opakowaniach.

Wyrafinowany, złoty model, dostarczany jest w pięknej szkatułce – która może służyć jako ładowarka. Z tyłu ma ona złącze Lightning, a wewnątrz magnetyczny, okrągły pad umożliwiający ładowanie zegarka ustawionego pionowo. Każdego wieczoru, można włożyć zegarek do tego pudełka po to by go naładować.

Dodatkowo, Re/code mówi, o możliwościach zegarka w trybie offline. Apple Watch w tym trybie da m.in. możliwość słuchania muzyki przez Bluetooth, śledzenie funkcji zdrowotnych i działanie niektórych aplikacji.© 2018 AppleWorld