Klawiatura Swype na iOS jako pierwsza wprowadza wsparcie języka polskiego

Klawiatura Swype na iOS jako pierwsza wprowadza wsparcie języka polskiego

Swype po polsku

Firma Nuance wydała dziś aktualizację swojej klawiatury Swype dla iOS 8, wprowadzając oprócz nowego layoutu i funkcji wsparcie długiej listy nowych języków w tym wyczekiwanego polskiego.

Nowe języki to: czeski, duński, holenderski, brytyjski angielski, fiński, grecki, Hinglish, węgierski, irlandzki, norweski, polski, portugalski, rumuński, rosyjski, szwedzki i turecki. Aplikacja obsługuje teraz ponad 20 języków, w tym wydane w pierwotnej wersji  – angielski, francuski, włoski, niemiecki i hiszpański.

IMG_3033

Nowością jest też opcja wyboru układu klawiatury. Choć większość z nas przyzwyczajona jest do układu QWERTY, to możemy teraz wybrać sobie wymiennie układ QWERTZ i AZERTY. Aplikacja daje nam możliwość wyboru wyglądu klawiatury spośród pięciu zdefiniowanych tematów. Ponadto nowością tej aktualizacji jest funkcja „Auto-space” wstawiająca automatycznie spację po skończeniu słowa i oderwaniu palca od klawiatury oraz auto sugestie dla emotikon, które niestety wciąż jeszcze nie działają z językiem polskim. Cała reszta jest jednak bezbłędna i na to właśnie czekałem.

Klawiaturę Swype możecie pobrać z App Store za 0,89 EUR. • Gość z innego portalu :)

  Jako pierwsza? Wczesniej byly juz conajmniej dwie inne klawiatury… Fleksy i minuum. Brawo dla redaktorów za nierzetelnosc informacji lub za branie pieniędzy od firm trzecich za fałszywą reklame.

 • Łukasz

  Brak swype podczas odpowiadania z centrum powiadomienia na smsa…

 • Michał Gregorczyk

  A w Windows Phone swype działa od pół roku, z językiem i ‚auto-space’… I czym tu się podniecać?

  • Kuba Petrykowsky

   mało tego to ma wsparcie emotikon i to w każdym języku!

 • Łukasz

  Auto-space nie działa u mnie… ale ogólnie to fajnie chodzi i poprawnie po PL 🙂

© 2018 AppleWorld