Koncepcja ekranu blokady telefonu iPhone'a – Press&Slide

Koncepcja ekranu blokady telefonu iPhone’a – Press&Slide

Published by in iPhone on Marzec 20th, 2012

IOS jest najlepszym mobilnym systemem operacyjny na świecie, ale na pewno nie jest bez wad. Istnieje kilka obszarów, które wymagają poprawy. Czy ekran blokady ekranu w iPhone’ie jest jednym z nich?

Widzieliśmy wiele projektów koncepcyjnych, które zmieniają informacje wyświetlane na ekranie blokady telefonu, a ta nowa idea proponuje zmianę dostępu do aparatu z ekranu blokady iPhone’a. Ale czy ma jakiś sens?

Press & Slide jest pomysłem stworzonym przez Brye Kobayashiego, który ma na celu uczynienie ekranu blokady iPhone’a bardziej intuicyjnym. Najnowszy dodatek Apple w iOS 5.1 ułatwił dostęp do funkcji aparatu stając się powodem zadowolenia wielu użytkowników. Jednak według twórców nowej koncepcji brakuje w nim intuicyjności. Obecna opcja wymaga przesunięcia palca w płaszczyźnie pionowej, a nie poziomej, do której użytkownicy przyzwyczaili się odblokowując swój telefon.

Pomysł Bryce zostawia zarówno dostęp do kamery, jak i odblokowanie iPhone’a na tej samej płaszczyźnie poziomej. Aby przejść do kamery z okna blokady użytkownik musi po prostu nacisnąć przycisk aparatu i przesunąć go w lewo. Aby odblokować telefon, należy nacisnąć zamek i przesunąć w prawo. Bryce uważa także, Apple powinno używać kółek dla przełączników na ekranie blokady, aby zachować spójność z suwakami, które zostały wprowadzone w iOS 4. Koncepcja jest w rzeczywistości bardzo podobna do tego, co możemy znaleźć w telefonach z Androidem, takich jak Galaxy Nexus.

I co o tym sądzicie? Czy ta koncepcja mogłaby zostać wdrożona przez Apple? Czy byłaby bardziej nieintuicyjna niż obecny projekt?© 2018 AppleWorld