Microsoft zapowiada swój nowy tablet Surface oparty na Windows 8

Microsoft zapowiada swój nowy tablet Surface oparty na Windows 8

Published by in iPad on Czerwiec 19th, 2012

Microsoft zaprezentował wczoraj swój własny tablet Surface, którym ma konkurować z iPadem firmy Apple, Google Android, oraz własnymi partnerami produkującymi sprzęt komputerowy.

Microsoft Surface to 10,6-calowy tablet działający na systemie Windows 8, który pojawi się w różnych wersjach. Każda, wyposażona będzie w dotykowy ekran. Jeden model napędzany będzie przez procesor ARM (taki jak w iPadzie) i będzie zbliżony parametrami bardziej do tradycyjnego tabletu działając na systemie Windows RT. Drugi napędzany będzie procesorem Intela Ivy Bridge i działać będzie na Windowsie 8.

Wersja z Windowsem RT będzie miała grubość 9.3mm i waży 0,68 kg. Zawierać będzie wbudowaną podpórka i wg Microsoftu jest pierwszym urządzeniem z obudową magnezową w technologii PVD. Wersja ta sprzedawana będzie z dyskiem 32GB lub 64GB.

Tablet Surface z procesorem Intel będzie oparty na systemie Windows 8 Pro. Będzie miał 13,5 mm grubości i wagę 0,86 kg. Dodatkowo oferować będzie wsparcie USB 3.0. Ta szczególna wersja będzie również posiadała obudowę z magnezu i wbudowaną podpórka, ale dostępna będzie z większymi dyskami 64GB lub 128GB. Wersja Intel zawierać będzie dodatkowe wsparcie cyfrowego atramentu przez pióro, dołączone magnetycznie do obudowy tabletu.

Oprócz samego tabletu, Microsoft będzie sprzedawał dwa rodzaje etui podobnych do iPad’owego Smart Cover, które przyczepiają się do powierzchni magnetycznej Surface. W przeciwieństwie do etui Apple, które służy tylko jako ochrona ekranu, jak i podstawka, etui Microsoftu Touch Cover i Type Cover mają pełnić funkcję pełnowymiarowej klawiatury z wbudowanym gładzikiem. Microsoft twierdzi, że korzystanie z nich jest „dwa razy wydajniejsze jak pisanie na szkle”( jasna aluzja do iPad’owej klawiatury ekranowej).

Microsoft nie udostępnia żadnych informacji o cenach i dostępności, mówiąc, że zarówno wersja ARM jak i Intel będzie konkurencyjna cenowo z podobnymi produktami.© 2018 AppleWorld