Ming-Chi Kuo twierdzi, że wszystkie iPhone'y w 2017 roku będą miały złącze Lightning ze wsparciem szybkiego ładowania USB-C

Ming-Chi Kuo twierdzi, że wszystkie iPhone’y w 2017 roku będą miały złącze Lightning ze wsparciem szybkiego ładowania USB-C

Published by in iPhone on Marzec 6th, 2017

Wszystkie trzy iPhone’y, które będą wypuszczone w 2017 roku zachowają złącze Lightning ze wsparciem technologii USB-C Power Delivery dla szybszego ładowania, w tym zupełnie nowy model OLED z większym akumulatorem w kształcie litery L i zaktualizowane modele 4,7-calowe i 5,5-calowe twierdzi analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo.

We fragmencie jego najnowszej noty badawczej czytamy:

Nowe modele mogą wspierać szybkie ładowanie. Wierzymy, że wszystkie trzy nowe iPhone’y uruchomienie w 2H17 będą wspierać szybkie ładowanie poprzez zastosowanie technologii Type-C Power Delivery (zachowując jednocześnie port Lightning). Kluczowym wyzwaniem technicznym jest zapewnienie bezpieczeństwa produktów i stabilną transmisję danych podczas szybkiego ładowania. Zwracamy uwagę, że wersja OLED może mieć szybsze prędkości ładowania dzięki 2-komorowemu akumulatorowi o konstrukcji w kształcie litery L.

Kuo oczekuje, że Apple zachowa port Lightning biorąc pod uwagę po pierwsze fakt, że ma on nieco cieńszą konstrukcję w porównaniu do portu USB-C, ale także aby utrzymać dochody licencyjne z programu MFi ze sprzedaży akcesoriów ze złączem Lightning. Apple uważa również, że szybsza transmisja danych przez USB-C jest „wciąż niszą” dla iPhone’a.

12,9-calowy iPad Pro już obsługuje prędkość USB 3.0 i szybkie ładowanie za pomocą kabla USB-C-Lightning, podczas gdy iPhone i inne urządzenia ze złączem Lightning nadal przesyłają z szybkością USB 2.0.

Najnowsze modele MacBook’a Pro firmy Apple są wyposażone w porty Thunderbolt 3, które mają tę samą konstrukcję co złącza USB-C, natomiast 12-calowy MacBook posiada również port USB-C. Apple może jednak dodawać kabel Lightning-USB-C do swoich najbliższych iPhone’ów w celu umożliwienia łączności tych notebooków z telefonem zaraz po wyjęciu z pudełka.

Tagi:,


© 2018 AppleWorld