Następny iPhone może posiadać wyświetlacz 3D

Następny iPhone może posiadać wyświetlacz 3D

ekran iPhone 6

Tajwańska strona Economic Daily News donosi, że Apple szykuje się do wprowadzenia wyświetlacza 3D bez okularów do przyszłorocznego iPhone’ie. Strona informuje również, że Apple zamierza stworzyć trójwymiarowy „ekosystem sprzętu i oprogramowania”.

Economic Daily News wspomina również, że „ekran z 3D bez okularów” nie mógłby zostać zbudowany przy użyciu bieżącej technologii używanej od premiery iPhone’a 5. Strona twierdzi, że Apple będzie musiał ponownie szukać pomocy u producenta ekranów dotykowych TPK w rozwoju następnej generacji iPhone’a.

205603

Choć interfejs 3D nie jest jeszcze rozpowszechniony (coś bazującego na 3D zawarte jest w Amazon Fire Phone) to Apple wyraźnie je rozpatruje. Jeden wcześniejszy patent ujawnia, że Apple pracuje nad trójwymiarowym, graficznym interfejsem użytkownika dla urządzeń iOS, który będzie pracował z czujnikami zbliżeniowymi i reagował na gesty nad ekranem. Inny patent zatytułowany „Praca z obiektami 3D” opisuje techniki i systemy, które wspierają generowanie, modyfikację i manipulowanie obiektami 3D, za pomocą gestów 3D.© 2018 AppleWorld