Niektórzy użytkownicy iPhone'a i iPada doświadczają problemów z Touch ID w iOS 9.1

Niektórzy użytkownicy iPhone’a i iPada doświadczają problemów z Touch ID w iOS 9.1

Touch ID

Wypuszczony przez Apple iOS 9.1 u niektórych użytkowników iPhone’ów i iPadów wprowadza problemy z Touch ID, informuje Forbes. Strona podjęła ten temat po licznych wątkach na ten temat na forum wsparcia technicznego Apple gdzie użytkownicy narzekają na problemy z rozpoznawaniem odcisków palców.

Skargi są podobne: użytkownicy z systemem iOS 9.1 stwierdzają, że dotykowy identyfikator albo odmawia rozpoznania odcisku palca użytkownika, stał się bardzo zawodny lub nawet nie rejestruje odcisku palca podczas jego przedefiniowania. Użytkownicy starali się wykonywać twardy reset (przyciskając jednocześnie przycisk Home i zasilania na 10 sekund) i kompletnie resetując do ustawień fabrycznych ale bez powodzenia.

Warto zauważyć, że Forbes poświęcił kilka dni starając się omówić problem z Apple przed wydrukowaniem artykułu, jednak oficjalne oświadczenie firmy w tej sprawie brzmi: „Bez komentarza”.

Ponieważ Apple jest świadomy tych doniesień, prawdopodobnie pracuje nad zidentyfikowaniem i rozwiązaniem problemu. Niestety, możliwość cofnięcia się na niższą wersję iOS została przez Apple zablokowana więc pozostaje jedynie czekać na rozwiązanie tego problemu.

Czy zauważyliście u siebie podobną kwestię? • Pawel Mroczek

  Witam mam pytanie trochę z innej beczki natomiast mam problem z iCloud tzn. Otworzyłem mojego nowego iPhone 6 S Plus z iCloud z 6 i wszystko było ok. Zrobiłem na nim archiwizacjie i zauważyłem że jest parę mniej giga później musiałem zresetować iPhone 6 S Plus bo skasowałem nie chcący smsa od osoby i przy otwieraniu iPhone z iCloud wybrałem archiwizacjie z iPhone 6 S Plus i nie chciał mi się otworzyć zaczynał się na logu jabłka i go wyłączyć i ponownie wł pojawiła się informacja że” zmień wersji ” ale kontynowalem i otworzył mi się tylko że znikły mi wszystkie smsy!!! Proszę o pomoc dzięki

  • AppleWorld

   może próbowałeś odtworzyć archiwum ze starszej wersji systemu iOS. Na to mi wygląda po tym co piszesz

   • Pawel Mroczek

    Tak ale używam tego telefonu robię zdjęcia pisze smsy i chce mieć na bieżącą archiwizowanie w razie kłopotu a tak to będę zawsze będę otwierał starą archiwizacjie!?

    • AppleWorld

     archiwizacja w iCloud robi się codziennie w nocy więc najnowsza kopia jest zawsze najnowszą z danego dnia czyli w Twoim przypadku już bez tego smsa

     • Pawel Mroczek

      Nie rozumiesz znikły mi wszystkie smsy

     • Pawel Mroczek

      Poczytaj uważnie co napisałem

     • Pawel Mroczek

      Pisząc prosto otworzyłem archiwizacjie z iPhone 6 na iPhone 6 S Plus później zrobiłem update zresetowalem iPhona6 s plus i otworzył update najnowsze z iPhone 6 S Plus i nie było żadnych smsów

   • Pawel Mroczek

    Nie, otwieralem z najnowszej czyli wszystko na nim było a później znikły smsy

   • Pawel Mroczek

    Był ios9.1

 • Marcin Ty

  U mnie na iPhone 6s i iOS 9.1 nie ma najmniejszych problemów z czytnikiem podobnie u znajomej na iPhone 6, zero opisanych objawów.

 • iRafi

  U mnie na iPhone 6 plus zaobserwowałem drobne lagi zacięcia w porównaniu z iOS 8 , odblokowanie z Touch ID działa poprawnie i wszystko inne też .

 • Dan

  Spoko mam ten sam problem. Do tego dochodzi zgłoszone w serwisie Apple problem z iMessage bo wysyła po 3 razy te same wiadomości raportując o niedostarczeniu. Ogólnie baaaaaardzo źle jest z tym ios 9.1 . Mam nadzieje ze ogarną to do 9.2

  • wojtas25

   W takim razie moge Cie rozczarować 🙂 używam 9.2 i lepiej nie jest. Beta pierwsza działała dość fajnie poza animacjami, w drugiej becie poprawili animacje jednak skopali cała resztę – system muli na każdym kroku. Używam 9.2 na ajfonie 6 Plus wiec jesli masz 5 czy mniejszą „szóstkę” to niekoniecznie i i Ciebie musza byc takie problemy – 6+ radzi sobie o wiele gorzej.

 • Kamila Romanowska

  U mnie np czasami przychodzą puste smsy. Ktoś pisze normalna wiadomość a u mnie pojawia sie puste pole. To dość męczące. Czy ktoś z Was tez ma taki problem?

  • Marcin Ty

   w SMS czy iMessage ?

   • Kamila Romanowska

    W SMS ale tylko z jedna osoba. I juz wiem co jest przyczyna. Jeśli ta osoba wyśle w smsie literkę „ó” to wtedy przychodzi puste. Z innymi osobami nie ma tego problemu wiec w sumie nie wiem po czyjej stronie leży wina.

 • Maciej Bijoch

  Witam. Posiadam model 5s i kilka dni temu fon automatycznie pobrał aktualizacje.Przeczytałem sporo informacji o różnych zachowaniach telefonów po aktualizacji.Mój puki co działa tak jak działał.Zero dziwnych zachowań 😉
  Pozdrawiam.
  Maciek

 • Gilbert Sokolik

  potwierdzam, myslalem ze to tylko u mnie i zastanawialem sie powoli nad serwisem. ale w takim razie poczekam sobie na aktualizacje

© 2018 AppleWorld