Otwarcie nowego kampusu Apple oficjalnie nazwanego 'Apple Park' zaplanowane na kwiecień

Otwarcie nowego kampusu Apple oficjalnie nazwanego ‚Apple Park’ zaplanowane na kwiecień

Apple Campus 2

Apple oficjalnie ogłosił, że nowy Apple Campus 2 zostanie otwarty i oddany pracownikom w celu przenoszenia się od kwietnia, a jego oficjalna nazwa to „Apple Park„. Firma podała, że przeniesienie ponad 12 000 pracowników w nowe miejsce zajmie ponad sześć miesięcy. Niektóre mniejsze budynki i prace wykończeniowe związane z zagospodarowaniem terenu będą kontynuowane w lecie.

Na cześć zmarłego CEO Steve’a Jobsa – który 24 lutego skończyłby 62 lata – Apple ogłosił, że amfiteatr w Apple Park zostanie nazwany „Steve Jobs Theater”. Amfiteatr będzie jednym z budynków, który zostanie otwarty jeszcze w tym roku i znajduje się w jednym z najwyższych punktów kampusu, z widokiem na pobliskie łąki i duży, okrągły budynek główny w Apple Park.

Apple Campus 2

Informacja prasowa odkrywa również zbiór innych budynków w Apple Park, w tym centrum dla odwiedzających, które posiadać będzie sklep Apple Store i kawiarnię otwartą publicznie. Apple współpracował z Foster + Partners, aby zbudować Apple Park, który zajmuje 175 akrów i w 100 procentach jest obsługiwany przez energię odnawialną.

Apple Campus 2

Na dachu głównego budynku, który przypomina statek kosmiczny, znajdować się będzie 17 megawatowy panel energii słonecznej co oznacza, że Apple Park po uruchomieniu będzie jedną z największych instalacji solarnych na planecie. Apple jest również dumny z inicjatywy Parku krajobrazowego, który doprowadził do zastąpienia 5 milionów stóp kwadratowych asfaltu przez różne tereny zielone, w tym także ponad 9 000 rodzimych i odpornych na suszę drzew.

Budowa kampusu rozpoczęła się w 2013 roku i pierwotnie miała się zakończyć pod koniec 2016 roku, ale opóźnienia budowlane przesunęły jego datę otwarcia. Przez lata, postęp prac w kampusie był podglądany przez filmy kręcone przez drony, które dały fanom Apple szansę zobaczyć główne etapy budowy.

© 2017 AppleWorld
Wordpress SEO Plugin by Wordpress SEO Plugin