Ponad połowa potencjalnych klientów iPhone'a X zapowiada wybór modelu 256 GB

Ponad połowa potencjalnych klientów iPhone’a X zapowiada wybór modelu 256 GB

iPhone X

iPhone X z pamięcią 256 GB jest najpopularniejszym urządzeniem wśród przyszłych nabywców smartfonów, wynika z badania przeprowadzonego przez RBC Capital Markets.

Spośród 832 osób badanych, 28 procent twierdzi, że planuje zakupić iPhone X jako następny smartfon. Kolejne 20 procent respondentów powiedziało, że zamierzają kupić iPhone’a 8 Plus, a 17 procent przymierza się do iPhone’a 8. Pozostałe 35 procent klientów planuje zakupić starszy model, począwszy od iPhone’a 6S do iPhone’a 7 Plus.

iPhone X

RBC Capital Markets powiedział, że 43 procent potencjalnych nabywców zainteresowanych wyłącznie nowym iPhone’em chce zakupić iPhone’a X, a 32 procent wybierze iPhone’a 8 Plus.

Większość, czyli 57 procent respondentów planujących zakup iPhone’a X będzie wybierać model 256GB, który będzie kosztować w Polsce 5 729 złotych. 43 procent poinformowało, że kupi model 64 GB za 4 979 złotych. Dla porównania w ubiegłym roku 50 procent respondentów pytanych o iPhone’a 7 wybierało model 128 GB, co było pośrednim poziomem między 32 GB a 256 GB.

iPhone X

A jaka funkcja nowego iPhone’a X jest najbardziej wyczekiwana przez jego przyszłych nabywców? 46 procent z liczniejszej grupy 4 196 respondentów twierdzi, że ładowanie bezprzewodowe jest najatrakcyjniejszą cechą telefonu iPhone X. To bardzo ciekawe, bo przecież ta możliwość została dodana również do iPhone’a 8.

iPhone X

No ale coż..Nie zapominajmy, że ankieta została przeprowadzona w USA, gdzie nieco inaczej patrzy się na iPhone’a i nieco inaczej na jego cenę. A jak będzie w Polsce? Zobaczymy. Tak czy inaczej oczekuje się silnego popytu na iPhone’a X, co powinno zwiększyć średnią sprzedaż Apple dla telefonów iPhone. Bank inwestycyjny pozostaje optymistycznie nastawiony do akcji Apple, z ceną docelową w wysokości 180 dolarów.

Zamówienia wstępne na iPhone’a X rozpoczną się w piątek, 27 października. Oficjalna sprzedaż ruszy w piątek, 3 listopada.

Tagi:
© 2017 AppleWorld
Wordpress SEO Plugin by Wordpress SEO Plugin