Tak może wyglądać pasek stanu i dock w stylu iPada na "iPhone'ie 8"

Tak może wyglądać pasek stanu i dock w stylu iPada na „iPhone’ie 8”

iPhone 8

Dobrze poinformowany dziennikarz Apple Mark Gurman poinformował dziś, że tak zwany „iPhone 8” będzie miał cienki pasek oprogramowania widoczny w dolnej części ekranu głównego, sterowany gestami, zastępujący fizyczny przycisk Home.

Gurman twierdzi również, że Dock, który mieści do czterech najczęściej używanych aplikacji, zostanie przeprojektowany zgodnie z nowym interfejsem iOS w iPadowej wersji iOS 11. Powyżej, nadal będzie sześć rzędów aplikacji, do 24 aplikacji na stronie.

Pasek stanu jest podzielony na lewą i prawą stronę, którą część pracowników Apple nazywa wewnętrznie „uszami”. Domyślnie lewa strona pokazuje godzinę, a prawa strona wyświetla Wi-Fi, paski sygnału i żywotność baterii.

Mając to na uwadze, grafik Olivier Charavel stworzył makietę tego, jak może wyglądać ekran główny w iPhone’ie 8. Charavel udostępnił również próbkę wyglądu aplikacji Zdrowie na przykładzie tego, jak może ona wyglądać na iPhone’ie 8.

iPhone 8

iPhone 8

Gurman powiedział również, że użytkownik może przeciągnąć dolny pasek do środka ekranu, aby odblokować urządzenie. Gdy uczyni podobny gest wewnątrz aplikacji wejdzie w tryb wielozadaniowości, a kontynuując przeciągnięcie w górę zamknie aplikację i wróci do ekranu głównego.

Guilherme Rambo podzielił się filmem, który demonstruje jak może wyglądać kiedy Dock zostanie uruchomiony, bazując na symulatorze iOS firmy Apple dla deweloperów.

Tagi:
© 2017 AppleWorld
Wordpress SEO Plugin by Wordpress SEO Plugin