Tylna kamera iPhone'a 6S może zachować ten sam 8-megapikselowy sensor

Tylna kamera iPhone’a 6S może zachować ten sam 8-megapikselowy sensor

Published by in iPhone on Luty 9th, 2015

aparat iPhone 6

Dostawca modułów aparatu do iPhone, firma Largan Precision oczekuje nikłego wzrostu zysków w tym roku, a podyktowane jest to pojawiającą się plotką, że nowa generacja smartfonu Apple – iPhone 6S – zachowa tą samą tylną, 8-megapikselową kamerę.

Raport cytujący analityka Taipei Jeff Pu twierdzi, że iPhone 6S będzie miał taką samą specyfikację sprzętową aparatu jak poprzednie modele. Apple po raz pierwszy wprowadził tylny, 8-megapikselowy aparat w iPhone’ie 4S w 2011 roku i wykorzystał podobne moduły dla iPhone’a 5, iPhone’a 5S i iPhone’a 5C.

Pu powiedział, że specyfikacja kamery nowej generacji iPhone’a, nazwanego iPhone 6S, pozostanie taka sama jak obecnego iPhone’a 6 ograniczając potencjalny katalizator wzrostu ceny akcji Largan w drugiej połowie roku. […] Pu powiedział, że chociaż migracja do 8 megapikselowych i 13-megapikselowych obiektywów pozostanie silna wśród chińskich dostawców klasy średniej i niskiej to aktualizacja do 16-megapikselowych i 20-megapikselowych obiektywów w flagowych telefonach będzie wolniejsza ze względu na ograniczoną podaż sensorów CMOS – służących do konwersji światła na elektrony.

Choć szczegóły otaczające tzw. „iPhone’a 6S” są jeszcze dość skąpe, to dzisiejsze doniesienia są zgodne z tymi z zeszłego roku kiedy właśnie Largan Precision przewidział, że aparat iPhone’a 6 zachowa ten sam 8-megapikselowy czujnik. Tymczasem w listopadzie ubiegłego roku pojawiły się informacje, że aparat iPhone’a 6S i iPhone’a 6s Plus może mieć „największy skok technologiczny w historii” z kamerą dual-lens i systemem jakości DSLR.

Tagi:


 • iOS

  Chyba tylna kamera?

  • AppleWorld

   no oczywiście że tak 🙂 poprawione

   • iOS

    Właśnie zastanawiałem się od kiedy mam z przodu 8mpx. 🙂

   • bartek

    iPhone 6S – zachowa tą samą przednią, 8-megapikselową kamerę.

    chyba jednak nie poprawione 😉

© 2018 AppleWorld