Użytkownicy iOS 8 zauważają problemy z szybszym zużywaniem baterii i wolniejszym Wi-Fi

Użytkownicy iOS 8 zauważają problemy z szybszym zużywaniem baterii i wolniejszym Wi-Fi

iOS 8

Wydany w zeszłym tygodniu, nowa wersja systemu mobilnego iOS 8 firmy Apple, przyniosła wiele nowych funkcji, takich jak ciągłość, obsługa klawiatur zewnętrznych, widgety w Centrum Powiadomień i wiele więcej. Jednak jak w każdym przypadku nowej aktualizacji iOS, użytkownicy donoszą o kilku błędów w systemie operacyjnym, a jedne z bardziej powszechnych problemów to niższa prędkość Wi-Fi i problemy z żywotnością baterii.

Jak opisuje PCMag, użytkownicy iOS 8 na forach pomocy technicznej firmy Apple narzekają na problemy związane z Wi-Fi, w wątku który rozciągnął się już na wiele stron. Kwestia ta została potwierdzona dzięki wykonanym przez witrynę własnym testom. Na podstawie skarg wygląda na to, że błędem Wi-Fi może być obarczone wiele urządzeń w tym iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad Mini Retina i więcej.

Niektórzy użytkownicy mieli ponoć szczęście rozwiązując problem poprzez wyłączenie Sieci Wi-Fi w Ustawianiach -> Prywatność -> Usługi lokalizacji -> Usługi systemowe.

Kolejnym częstym zarzutem pojawiającym się na forach pomocy technicznej firmy Apple jest znaczny drenaż baterii w nowym systemie, a wielu użytkowników skarży się, że ich bateria wyczerpuje się znacznie szybciej niż zwykle. Według jednego z użytkowników, jego bateria wyczerpała się od 100 procent do zera w ciągu czterech godzin z minimalnym obciążeniem, a skarga odbiła się echem u kilku innych użytkowników.

Chociaż wydaje się, że powyższe problemy są najbardziej znaczące na forach Apple, to użytkownicy iOS 8 informują o dużej ilości innych błędów i problemów z oprogramowaniem. Apple ma już plan pierwszej aktualizacji iOS 8, która pojawi się już niebawem. Prawdopodobnie rozwiąże najczęstsze błędy zgłaszane przez użytkowników.

Tagi:


© 2018 AppleWorld