Użytkownicy MacBook'ów Pro Retina skarżą się na odchodzenie od ekranu powłoki antyrefleksyjnej

Użytkownicy MacBook’ów Pro Retina skarżą się na odchodzenie od ekranu powłoki antyrefleksyjnej

Published by in Mac on Marzec 16th, 2015

MacBook-Pro-Coating

Coraz większa grupa użytkowników wypowiada się na forum wsparcia Apple, jak i wszelakich innych formach dyskusyjnych związanych z Apple wyrażając swoje skargi na temat odchodzenia i rozdzielania się od ekranu powłoki antyrefleksyjnej w MacBook’u Pro Retina. Wygląda na to że problemy z wyświetlaczem ma kilka modeli MacBook’ów Pro, w tym te od połowy 2012 roku do modeli z połowy 2014 sprzedawane w okresie od czerwca 2012 do teraz.

Wygląda to tak, jakby powłoka antyrefleksyjna odklejała się na skutek różnych okoliczności, w tym kontaktu z klawiszami i gładzikiem kiedy komputer jest zamknięty, ale także przy stosowaniu środków czyszczących do ekranów czy korzystaniu ze ściereczek z mikrofibry. Choć problem jest zwykle widoczny w małych obszarach ekranu, to niektórzy użytkownicy prezentują zdjęcia, gdzie powłoka antyrefleksyjna odchodzi na praktycznie całym wyświetlaczu.

„Miałem dokładnie ten sam problem, a postępowałem zgodnie z instrukcją czyszczenia na stronie Apple: ściereczka i mała ilość wody”, pisze jeden z użytkowników forum. „Próbowałem usunąć ślad w rogu mojego ekranu, który na początku pojawił się na panelu. Zaczęło to rosnąć i wyglądało jakby powłoka ekranu zaczęła się rozwarstawiać. Zaczęło się na górze mojego wyświetlacza i rozszerzyło na ekran kamery. Sprawdziłem problem w internecie i okazało się na forum, że z problemem nie jestem sam oraz, że powinienem za niego wziąć się sam Apple. ”

Dotknięci problemem użytkownicy byli świadkami mieszanych reakcji ze strony Apple. Choć niektórym użytkownikom MacBook’ów Pro Retina objętych roczną gwarancją lub planem AppleCare Protection udało się uzyskać bezpłatną wymianę ich notebook’ów, to inni zostali odesłani z tłumaczeniem, że jest to uszkodzenie kosmetyczne nie objęte gwarancją z propozycją naprawy ich notebook’ów za opłatą kosztującą setki a nawet tysiące złotych.

Retina-MacBook-Pro-Coating-800x600

Jeden z naszych czytelników zwrócił się do nas z tą kwestią już kilka miesięcy temu. Polski serwis nie uwzględnił oczywiście reklamacji tłumacząc, że ekran był czyszczony nieodpowiednimi środkami chemicznymi co oczywiście nie było prawdą.

Choć kwestia powłoki antyrefleksyjnej nie jest nowa, a skargi sięgają co najmniej sierpnia 2013, problem zaczął w ostatnich tygodniach nabierać tempa. Problem był już przeglądany przez ponad 90 000 internautów i jest w nim blisko 400 odpowiedzi.

Apple nie zareagował jeszcze na prośby o komentarz.

 • MichalF

  Powloka antyrefleksyjna zejdzie jezeli uzywa sie szmatek z marketow(nasaczonych) lub z alkoholem- jakimkolwiek! mozna zrobic tak zeby nie schodzila ale wtedy matryca musi byc utwardzana diamentem a to kosztuje i nikt tego nie robi.
  Takze wycieramy woda i szmatka -czysta i bedzie git

 • mgmiter

  deleteOd: „Disqus” <notifications@disqus.net>Do: mgmiter@poczta.fm; Wysłane: 11:01 Środa 2015-03-25Temat: Re: Comment on Użytkownicy MacBook’ów Pro Retina skarżą się na odchodzenie od ekranu powłoki antyrefleksyjnej”Hello, I would like to help tutors and students by sharing my experience with http://preply.com/en/portuguese-by-skype I am currently learning ِportuguese with native speakers over there and the quality presented is excellent and satisfying”

   Settings

   

  A new comment was posted on Apple World – wszystko ze świata Apple

  This comment

  has been flagged as spam, and

  is awaiting moderator approval.

  diaa attia (Guest):

  Hello, I would like to help tutors and students by sharingmy experience with http://preply.com/en/portugues… I am currently learningِportuguese with native speakers over there and the quality presented isexcellent and satisfying

  6:01 a.m., Wednesday March 25

  |

  Other comments by diaa attia

   
    

  Moderate this comment by email

  Email address:

  diaa-attia@windowslive.com

  |
  IP address: 41.32.101.44

  Reply to this email with “Delete”, “Approve”, or “Spam”,
  or moderate from the Disqus moderation panel.

   
   
   

  You’re receiving this message because you’re signed up to receive notifications about activity on threads authored by mgmiter.

  You can unsubscribe
  from emails about activity on threads authored by mgmiter
  by replying to this email with „unsubscribe”
  or reduce the rate with which these emails are sent by
  adjusting your notification settings.

 • Przemek Kromolowski

  Hmmm… u mnie też się to dzieje, chociaż w o wiele mniejszym stopniu, do tej pory na to nawet nie zwracałem uwagi… A co do polskiego serwisu to powinien on zostać zmieciony z powierzchni ziemi. Typowe cwaniactwo, byle się wykręcić od odpowiedzialności

 • Szemot

  O fuck O_o Jeśli polski serwis tego nie chce przyjąć to chyba czas sie udać do UOKiK. Oni lubią takich. Tego typu urzędy przyznająracje klientom tak często jak kobiety dostają prawa rodzicielskie. Warto więc walczyć o swoje

 • Rafał Idczak

  dzięki teraz będzie mi się to śniło po nocach D:

  • Pawel Mroczek

   Apple schodzi na coraz gorszą drogę, a miałem kupić właśnie takiego to teraz już rozwialem swoje wątpliwości….

   • krzysiek5223

    kup sobie za granica 😀 ja mam pro z 2013 i nic sie nie dzieje 😛

    • Pawel Mroczek

     Mieszkam w Londynie to może jest szansa….

© 2017 AppleWorld