Właściciele iPhone'a 6 Plus wykorzystują dwa razy więcej danych niż właściciele iPhone'a 6

Właściciele iPhone’a 6 Plus wykorzystują dwa razy więcej danych niż właściciele iPhone’a 6

Published by in iPhone on Luty 11th, 2015

zużycie danych iPhone 6 Plus

Najnowsze analizy zaprezentowane przez Citrix [PDF] podaje wiele interesujących danych na temat użytkowania telefonu oraz sugeruje, że właściciele iPhone’a 6 Plus zużywają znacznie więcej danych niż posiadacze innych iPhone’ów.

Użytkownicy, którzy są właścicielami 5,5-calowych iPhone’ów 6 Plus zużywają dwa razy tyle danych, co użytkownicy posiadający mniejszego, 4,7-calowego iPhone’a 6, a wykorzystanie danych iPhone’a 6 Plus jest 10 razy wyższe niż wykorzystanie danych 3,5-calowego iPhone’a 3GS. Ta ostatnia statystyka nie jest zaskoczeniem – oprócz mniejszego ekranu iPhone 3GS jest znacznie wolniejszy, a jego oprogramowanie ma prawie sześć lat.

iphone6data

Citrix sugeruje, że wyższe wykorzystanie danych przez iPhone’a 6 Plus wynika z jego częstego wykorzystania i traktowania jak tablet, wykorzystując częściej media strumieniowe, np. oglądając filmy czy słuchając muzyki strumieniowo.

Użytkownicy iPhone’a 6 Plus generują większą ilość wykorzystanych danych, dwukrotnie więcej niż iPhone 6. Fakt ten powinno brać się pod uwagę przy wyborze nowego urządzenia oraz zachować ostrożność, przy wyborze pakietu danych, który będzie pasował do większego ekranu.

Inne szczegóły dotyczące użycia wszystkich smartfonów (nie tylko iOS) sugerują, że zainteresowanie mobilnymi aplikacjami zdrowotnymi wciąż wzrasta, osiągając 78 procent użytkowników korzystających czy to z aplikacji zdrowotnych czy fitnessowych. Oglądanie filmów o tematyce sportowej na urządzeniach mobilnych wzrosło z 21% w Q3 2014 do 50% w Q1 2015.

Raport ma również część poświęconą rynku korporacyjnego, która potwierdza, że iOS jest nadal dominującą platformą mobilną. Urządzenia z systemem iOS to 64 procent urządzeń w przedsiębiorstwach, w porównaniu do 27 procent urządzeń z Androidem i 9 procent z Windows Mobile.© 2018 AppleWorld