16-calowy MacBook Pro będzie wyposażony w wąskie ramki i pojawi się we wrześniu

16-calowy MacBook Pro będzie wyposażony w wąskie ramki i pojawi się we wrześniu

Published by in Mac on 29 lipca, 2019

Na rynku wciąż pojawiają się nowe plotki o 16-calowym MacBooku Pro. Dziś serwis DigiTimes donosi, że notebook będzie miał „ultra-wąską ramkę” i zostanie wprowadzony we wrześniu.

Raport sugeruje, że wąskie ramki pozwolą 16-calowemu MacBookowi Pro na mniej więcej taki sam rozmiar jak obecny 15-calowy model. Zgodnie z cytowanymi, bezimiennymi źródłami z łańcucha dostaw, montażystą nowego notebooka ma być wieloletni partner Apple czyli tajwańska firma Quanta Computer.

Wiele raportów twierdziło, że 16-calowy wyświetlacz będzie dostarczany przez LG i będzie miał rozdzielczość 3072 × 1920 pikseli.

W zeszłym tygodniu analityk Ming-Chi Kuo powiedział, że 16-calowy MacBook Pro będzie również wyposażony w klawiaturę z mechanizmem nożycowym, ponieważ Apple w końcu zacznie odchodzić od swojej problemowej i trudnej w konstrukcji klawiatury z mechanizmem motylkowym.

Plotki o 16-calowym MacBooku Pro zaczynają się konsolidować, ale nadal istnieje kilka sprzecznych szczegółów. Jest to drugi raport, w którym na przykład wspomina się o wrześniowej dacie premiery, a Apple zazwyczaj przedstawia nowe komputery Mac w październiku. Tak czy inaczej wygląda na to, że notebook może pojawić się jesienią.


© 2020 AppleWorld