5,5-calowy iPhone 6 mocniejszy od wersji 4.7-calowej

5,5-calowy iPhone 6 mocniejszy od wersji 4.7-calowej

apple_a8_teaser

Analityk Cowen & Co  Timothy Arcuri twierdzi, że 4,7 calowy i 5,5 calowy iPhone 6 będzie różnić się nie tylko rozmiarem wyświetlacza. Według kontrolerów łańcucha dostaw, 5,5-calowy iPhone 6 może posiadać mocniejszy procesor i inny moduł dotykowy niż model 4,7-calowy.

Szczegółowe informacje na temat stopnia różnicy między dwoma procesora modeli nie zostały dostarczone, ale raport sugeruje, że może to być coś więcej niż tylko różnica w szybkości zegara, którą widać w procesorze A7 dotychczasowych iPadów i iPhone’a 5s. Chip A7 w iPadzie Air taktowany jest zegarem 1,4 GHz, a ten sam chip w iPadzie mini Retina i iPhone’ie 5S jest taktowany zegarem 1,3 GHz.

Arcuri sugeruje, że procesor w szybszym, 5,5-calowym iPhone’ie 6, może w rzeczywistości mieć większą kość niż wersja w modelu 4.7-calowym. Ta zmiana architektury może wskazywać na procesor A8 z innym układem graficznym lub ewentualnie na nowy sposób wytwarzania tego układu.

Oprócz dwóch różnych procesorów, Arcuri uważa również, że dwa modele iPhone’a 6 mogą mieć różne moduły dotykowe od TPK jako prawdopodobnego producenta.

Oczekuje się, że Apple odsłoni iPhone’a 6 podczas swojego eventu we wrześniu, a wersja 4,7-calowa prawdopodobnie pojawi się jako pierwsza przed 5,5-calową, maksymalnie kilka miesięcy później.© 2018 AppleWorld