7 wskazówek do nawigowania na iPadzie z systemem iOS 11

7 wskazówek do nawigowania na iPadzie z systemem iOS 11

Published by in iPad on Czerwiec 27th, 2017

Po zainstalowaniu iOS 11 na iPadzie niewątpliwie zauważycie, że niektóre rzeczy są inne. Na początku na pewno dostrzeżecie nowy dock z aplikacjami. Ponadto wielozadaniowość została całkowicie przeprojektowana. Oto kilka wskazówek dotyczących nawigowania w uaktualnionym iPadzie.

Wyświetlanie docka z aplikacjami

Dock z aplikacjami może przechowywać wiele aplikacji. Przeciągnij jedną z aplikacji i umieść ją tam. Jaki jest tego plus? Otóż dock jest zawsze łatwo dostępny. Niezależnie od aplikacji, w której się znajdujesz, dock można wysunąć przesuwając palcem od dołu ekranu.

Tryb wielozadaniowy

Jeśli nadal będziesz przesuwać w górę po pojawieniu się docka, ukaże się nowy interfejs wielozadaniowości i centrum sterowania.

Dodawanie kolejnej aplikacji z docka

Będąc w dowolnej aplikacji przesuńcie palcem od dołu ekranu, aby wyświetlić dock z aplikacjami. Naciśnijcie i przytrzymajcie ikonę aplikacji i przeciągnijcie ją. W ten sposób uruchamiacie to, co Apple nazywa trybem Slide Over.

W trybie Slide Over wszystkie aplikacje dostępne na ekranie są użyteczne. W pewnych sytuacjach można jednocześnie używać do czterech różnych aplikacji.

Dodawanie nowej aplikacji z ekranu głównego

Jeśli aplikacja, którą chcesz dodać i wyświetlić w sekcji Slide Over, nie znajduje się w docku z aplikacjami również można ją dodać. Naciśnij przycisk Home i znajdź ikonę aplikacji na ekranie głównym. Przyciśnij dłużej ikonę aplikacji, aż zacznie się poruszać (nie drżeć), a następnie stuknij ikonę innej aplikacji, aby ją uruchomić.

Aplikacja pływająca przełączy się w tryb Slide Over w celu użycia.

Ukrywanie panelu Slide Over

Korzystając z aplikacji w trybie Slide Over, możesz ją przenieść na dowolną część ekranu, przeciągając ją za pomocą ikony uchwytu u góry panelu.

Aby ukryć panel, musisz go przenieść na prawą stronę ekranu, a następnie przesunąć za ekran. Aplikacja pozostanie dostępna po przesunięciu w lewo od prawej krawędzi ekranu.

Uruchamianie dzielonego ekranu

Jeśli chcesz używać obu aplikacji jednocześnie, bez drugiej aplikacji zakrywającej dowolne informacje, możesz włączyć tryb dzielonego ekranu dotykając ikony uchwytu i przesuwając w dół.

Wymuszanie zamknięcia aplikacji

Przesuń palcem z dołu ekranu, aż pojawi się widok wielozadaniowości. Przyciśnij dłużej na miniaturkę sąsiadujących aplikacji aż pojawi się znajomy znak “X” w narożniku. Dotknięcie “iksa” zamyka poszczególne aplikacje. Niestety nie wydaje się, że istnieje metoda zamykania wielu aplikacji jednocześnie.

Tagi:


© 2018 AppleWorld