AirPods całkowicie zdominowały rynek słuchawek bezprzewodowych

AirPods całkowicie zdominowały rynek słuchawek bezprzewodowych

Słuchawki AirPods to nie tylko wielki hit dla Apple, ale także zwycięzca na rynku „bezprzewodowych słuchawek”. Według nowych badań przeprowadzonych przez Counterpoint, AirPods stanowiły 60 procent całego rynku w IV kwartale 2018 roku.

Byłoby to pewnie nawet więcej, gdyby nie klienci, którzy czekali na zaktualizowane AirPods 2. Oprócz AirPods lista bestsellerów z 4 kwartału 2018 zawiera słuchawki Jabra Elite Active 65t, Samsung Gear IconX i Bose SoundSport Free.

Liz Lee, starszy analityk w Counterpoint Research, powiedziała: „W IV kwartale 2018 roku tańsze modele słuchawek, takie jak JLab JBuds Air True Wireless i QCY T1, zyskały znaczne udziały w rynku. W miarę jak coraz więcej firm wchodzi na rynek i wdraża nowe urządzenia wyposażone w zaawansowane funkcje za rozsądną cenę, konsumenci będą mieli większy wybór w przyszłości. Oczekujemy, że konkurencja nasili się.”

Stany Zjednoczone były największym rynkiem dla AirPods co specjalnie nie dziwi. Udział w rynku słuchawek Apple był nieco niższy w Europie, Azji i Pacyfiku oraz w Chinach. Nie ma jednak wątpliwości, że AirPods to przebój na całym świecie.

AirPods są podobno drugim najlepiej sprzedającym się produktem Apple w historii. Ich popularność rośnie również w szybkim tempie. Według analityka Above Avalon, Neila Cybarta, Apple jest na dobrej drodze do sprzedaży 40 milionów par AirPods w 2019 roku. Oznacza to prawie 90-procentowy wzrost rok do roku.

Teraz, gdy pojawiły się AirPods drugiej generacji, spodziewamy się, że trafią one do większej liczby ludzi niż kiedykolwiek.

Tagi:

© 2019 AppleWorld