Aktywacja przekazywania wiadomości SMS w iOS 8.1 i OS X Yosemite

Aktywacja przekazywania wiadomości SMS w iOS 8.1 i OS X Yosemite

przekazywanie SMS OS X Yosemite

Wczoraj firma Apple wydała iOS 8.1, który wprowadził szereg nowych funkcji do systemu iOS i Yosemite. Jedną z bardziej oczekiwanych było przekazywanie wiadomości SMS, umożliwiające otrzymywanie wiadomości przychodzących na iPhone’a także  na iPadzie lub komputerze Mac z systemem OS X Yosemite.

Jednak wielu naszych czytelników miało trudność w aktywowaniu funkcji, ponieważ wymagany do tego kod aktywacyjny nigdy nie pojawiał się na ich komputerach Mac lub iPadach. Rozwiązanie problemu okazuje się praoste. Aktywowanie tej usługi wymaga podania adresu e-mail, który ma być aktywowany w iMessage. Jeśli tego nie zrobicie, numeryczny kod dostępu nie pojawi się na iPadzie lub Macu podczas procesu instalacji.

bez nazwy

Aby włączyć swój adres e-mail dla iMessage (trzeba to zrobić na iPhone’ie) należy wejść w ustawienia>wiadomości>wysłka/odbiór i tam podać adres e-mail. Cyfrowy kod dostępu wyświetli się wtedy zgodnie z oczekiwaniami. Gdy przekazywanie wiadomości tekstowych zostanie skonfigurowane można ponownie wyłączyć swój adres e-mail w iMessage, gdyż wygląda na to że jest on konieczny tylko dla wygenerowania numerycznego kodu dostępu, a nie rzeczywistego wykorzystania.

Uwaga, czasem trzeba poczekać kilka chwil, po dodaniu adresu e-mail, zanim kod aktywacyjny zostanie wysłany​​.© 2018 AppleWorld