Amazon zablokuje sprzedaż Apple TV za brak kompatybilności z 'Prime Video'

Amazon zablokuje sprzedaż Apple TV za brak kompatybilności z ‘Prime Video’

amazonfiretv

Amazon planuje zablokować sprzedaż niektórych urządzeń strumieniowych strumieniujących wideo, które konkurują z ich urządzeniami Fire TV i Fire TV Stick donosi Bloomberg. Strona nie będzie już oferować Chromecast Google ani Apple TV w sprzedaży w swoim sklepie internetowym.

Amazon rozesłał dziś maile do sprzedawców zawiadamiając o zbliżającej się zmianie. Witryna planuje zabronić wprowadzania nowych ofert produktów i usunąć istniejące zapasy do 29 października. Jako przyczynę usunięcia, Amazon powołuje się na brak zgodności ze swoją usługą transmisji strumieniowej wideo Prime Video, która nie jest dostępna na urządzeniach od Google i Apple.

Inne zestawy telewizyjne i konsole, w tym z Roku, Microsoft i Playstation, posiadają aplikacje, które pozwalają klientom na strumieniowanie wideo w Amazon Prime Video i tym samym nie zostaną objęte przez nowy zakaz.

Dla klientów Apple oznacza to, że nowa, czwarta generacja Apple TV nie będzie dostępne w sprzedaży za pośrednictwem Amazon.com. Sugeruje to również, że urządzenie nie będzie posiadało aplikacji Amazon i nadal będzie niezgodne z usługą Amazon Prime Video.

Tagi:


© 2018 AppleWorld