Angry Birds pobrane pół miliarda razy

Angry Birds pobrane pół miliarda razy

Firma Rovio ogłosiła swój kamień milowy, którym niewątpliwie jak by na to nie spojrzeć jest ich seria gier Angry Birds (która składa się z gier Angry Birds, Angry Birds Seasons i Angry Birds Rio), która to osiągnęła dziś pół miliarda pobrań. To sprawia, że ​​Angry Birds jest najlepiej sprzedającą się grą na telefony na świecie i jednym z najczęściej ściąganych tytułów w historii gier.

Ale to jeszcze nie koniec historii jaką jest Angry Birds. Rovio zamierza otworzyć pierwszy na świecie oficjalny sklep detaliczny Angry Birds w Helsinkach a do tej pory wysłali już ponad dziesięć milionów zabawek Angry Birds na cały świat. Zasłyszano również, że Rovio otworzy w Chinach oficjalną produkcję gadżetów Angry Birds, która ma przynieść 100 milionów dolarów przychodu w pierwszym roku.

Inne statystyki są również znakomite dla Rovio. Angry Birds to zdecydowany numer 1 w aż 79 krajach. Gracze przeszli już aż 266 miliardów poziomów, wystrzeliwując przy tym 400 miliardów ptaków. Podczas gry zebrano 44 miliardy gwiazdek, a łączny czas poświęcony na rozgrywkę to… 200 tysięcy lat (!), czyli aż 300 milionów minut dziennie.© 2018 AppleWorld