AnyFont umożliwia użytkownikom iOS zainstalować niestandardowe czcionki do użycia w różnych aplikacjach

AnyFont umożliwia użytkownikom iOS zainstalować niestandardowe czcionki do użycia w różnych aplikacjach

AnyFont_aplikacja

AnyFont, niedawno wydana aplikacja dewelopera Floriana Schimanke pozwala użytkownikom iOS zainstalować niestandardowe czcionki TrueType i OpenType na urządzeniu z systemem iOS i zastosowanie ich w wielu aplikacjach, takich jak Pages, Numbers i Keynote.

Według autora, czcionki są instalowane na urządzeniu z systemem iOS za pośrednictwem profilu konfiguracji po dodaniu ich do pamięci aplikacji w iTunes, co jest nową funkcją wprowadzoną w iOS 7.

Aby korzystać z fontów *.TFT lub *OTF muszą być one zainstalowane w aplikacji AnyFont za pomocą programu iTunes. Alternatywnie, można zainstalować czcionki poprzez Dropbox lub Mail, otwierając plik w tych aplikacjach i wybierając opcję “Otwórz w. ..” na AnyFont. Czcionkę dodaną do aplikacji AnyFont, można jednym dotknięciem zainstalować na profilu konfiguracji w urządzeniu, która następnie pozwala na wykorzystywanie jej w innych aplikacjach w menu wyboru czcionki.

Możliwość ta jest przydatna do tworzenia dokumentów na urządzeniach z systemem iOS, dając możliwość które są zazwyczaj niedostępne na urządzeniach z systemem iOS. Jest ona również przydatna do wyświetlania dokumentów i prezentacji utworzonych na komputerze Mac lub PC przy użyciu czcionek na których zostały stworzone. Deweloper stworzył poradnik, który wyjaśnia cały proces instalacji czcionek, który jest dość prosty przy użyciu Dropbox:

AnyFont można pobrać z App Store za 1.79 Euro.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld
Loading...