Apple bada możliwość dodania aparatu do pasków Apple Watch

Apple bada możliwość dodania aparatu do pasków Apple Watch

Apple bada pomysł dodania aparatu do Apple Watch, choć nie w sposób, jakiego można by się spodziewać.

Amerykańskie Biuro Patentowe i Znaków Towarowych przyznało firmie Apple patent, który opisuje pasek do Apple Watch z kamerą lub czujnikiem optycznym przymocowanym do jej końca. Umożliwi to Apple Watch robienie zdjęć i nagrywanie filmów, a wyświetlacz Apple Watch będzie służył jako wizjer.

Pasek byłby wykonany z elastycznych materiałów, takich jak wiele obecnych pasków, pozwalając użytkownikowi na zginanie lub skręcanie, aby wycelować kamerę. Patent firmy Apple zawiera różne ilustracje, w jaki sposób można umieścić pasek i kamerę, w tym taki, w którym kamera unosi się tuż nad wyświetlaczem Apple Watch.

Aparat w zegarku Apple Watch może umożliwić podstawowe robienie zdjęć jak również rozmowy FaceTime bezpośrednio z nadgarstka. Patent opisuje również możliwość stosowania wielu czujników optycznych, co sugeruje, że przyszłe paski do Apple Watch mogą mieć zarówno przednie, jak i tylne kamery, umożliwiając użytkownikom przełączanie się między widokami, jak w iPhone’ie.

Apple złożył wniosek patentowy w Urzędzie Patentowym Stanów Zjednoczonych w dniu 16 września 2016 roku, czyli tydzień po premierze modelu Apple Watch Series 2. Chociaż zarówno modele z serii 3, jak i z serii 4 zostały wypuszczone bez pasków z kamerą to od tego czasu Apple z pewnością posunął się naprzód z pomysłem do przyszłych modeli.

Apple co tydzień składa liczne zgłoszenia patentowe, a wiele wynalazków nie widzi światła dziennego. Patenty są również bardzo szczegółowe, obejmując wiele możliwych pomysłów, nawet tych, których Apple może nie planować. Tak więc dokładna implementacja patentu jest bardzo niejasna.


© 2019 AppleWorld