Apple buduje własny zespół odpowiedzialny za rozwój Siri

Apple buduje własny zespół odpowiedzialny za rozwój Siri

Published by in iPhone on Lipiec 1st, 2014

Siri

Wcześniej w tym miesiącu, Wall Street Journal twierdził, że firma Nuance, która jest odpowiedzialna za technologię wirtualnego asystenta Apple Siri, prowadzi negocjacje z Samsung Electronics o swojej ewentualnej sprzedaży. Dziś nowy wpis w serwisie Wired twierdzi, że Apple tworzy własny zespół odpowiedzialny za funkcje rozpoznawania mowy jako silnik następnej generacji Siri.

Apple nie zatrudniania pracowników tylko na poziom kierowniczy, ale także na poziomy badawcze i rozwojowe” mówi Mohamed Abdel-Rahman, doktor badań naukowych z Uniwersytetu w Toronto, który zabiegał o pracę w Apple. “Oni budują bardzo silny zespół do rozwijania funkcji rozpoznawania mowy.”

Przez kilka ostatnich lat, Apple zatrudnił kilku naukowców mowy z wysokiego szczebla w Nuance, w tym byłego wiceprezesa badań Larrego Gillicka. Liczna grupa tych naukowców pracuje w biurze firmy Apple w Bostonie, które według wcześniejszych informacji ma przejąć prace na rozwiązaniami Siri odcinając się w ten sposób od technologii Nuance.

Chociaż nadchodząca w iOS 8 wersja Siri wciąż ma być wyposażona w tą samą technologię dostarczaną przez Nuance, to jest możliwe, że Apple zadebiutuje swoim własnym rozwiązaniem funkcji rozpoznawania głosu dopiero w przyszłej wersji iOS. Siri w iOS 8 ma zawierać znaczne ulepszenia, od bezdotykowej aktywacji głosowej “Hey Siri”, rozpoznawania muzyki we współpracy z Shazam, streamingowe rozpoznawanie mowy i wiele innych. Ma także pojawić się w wielu nowych jezykach, a my liczymy wciąż na polską wersję językową. IOS 8 pojawi się oficjalnie tej jesieni.

Tagi:,


© 2018 AppleWorld