Apple dodaje dodaje do swojej strony internetowej sekcje przewodnika po najważniejszych funkcjach Apple Watch

Apple dodaje do swojej strony internetowej sekcje przewodnika po najważniejszych funkcjach Apple Watch

Apple Watch prezentacja

Apple zaktualizował swoją dedykowaną stronę internetową poświęconą Apple Watch o najnowszą sekcję nazwaną przewodnik, która zawiera kilka filmów przeprowadzających użytkownika przez różne funkcje i możliwości Apple Watch. Wprowadzający użytkownika film zatytułowany “Welcome to Apple Watch” przechodzi poprzez wszystkie możliwości jakie dostępne będą wraz z zegarkiem firmy Apple. 

Strona zawiera dedykowane filmy poświęcone poszczególnym funkcjom Apple Watch takim jak Wiadomości, Twarze czy Digital Touch. Kolejne zapowiadane filmy mają prezentować także rozmowy telefoniczne, Siri, Mapy, Muzykę oraz Apple Pay, ale obecnie oznaczone są statusem “Wkrótce” i mogą być dodane w ciągu najbliższych kilku dni.

Cztery filmy dostępne już dziś to “Welcome to Apple Watch”, “Messages”, “Faces” i “Digital Touch”. Jak wspomniałem wcześniej pierwszy film jest najbardziej ogólny, a kolejne bardziej tematyczne. Na filmie poświęconym wiadomościom widzimy na przykład prezentację tego jak będą one działać na urządzeniu. Widzimy w jaki sposób będziemy mogli je odczytać na urządzeniu, jak możemy na nie odpowiedzieć lub po prostu obniżając nadgarstek je zignorować. Poznajemy sposób w jaki możemy odpowiedzieć np. poprzez wysłanie animowanej ikony emoji, oraz w jaki sposób wysyłać nową wiadomość bezpośrednio z zegarka.

Na filmie “Faces” mamy zaprezentowane wszystkie dostępne wersje wizualnej prezentacji godziny na ekranie głównym oraz sposoby, w jaki dostosować można każdą tarczę zegarka. Każda wersja “tarczy” ma różne opcje dostosowywania, od dodania więcej szczegółów takich jak pogoda do ręcznej zmiany jej kolorystyki. Warto zapoznać się z każdym z tych filmów jeśli mamy zamiar nabyć już wkrótce to urządzenie.

Nowa zakładka coraz bardziej przybliża nas do daty 10 kwietnia, kiedy to Apple rozpocznie przyjmowanie wstępnych zamówień na na Apple Watch w pierwszej grupie krajów. 10 kwietnia Apple rozpocznie również oferowanie prezentacji urządzenia w dedykowanych salonach Apple, dając klientom możliwość przetestowania Apple Watch przed startem sprzedaży zaplanowanym na 24 kwietnia.© 2018 AppleWorld