Apple dodaje nową stronę "Ochrona jak trzeba. Sprawdzona do końca" do swojego sklepu internetowego

Apple dodaje nową stronę “Ochrona jak trzeba. Sprawdzona do końca” do swojego sklepu internetowego

ochrona jak trzeba_akcesoria Apple

Po wprowadzeniu kilku istotnych zmian w sekcjach akcesoriów firm trzecich w swoich sklepach detalicznych, Apple uruchomił nową sekcję w swoim sklepie internetowym nazwaną “Ochrona jak trzeba. Sprawdzona do końca.”

Nowa strona wyświetlana jest obok akcesoriów i etui firm trzecich dla iPhone’a i iPada oraz określa procedury testowania akcesoriów przed nadaniem przez Apple certyfikatu Made for iPhone/iPad (MIF). Zaprojektowana, aby zapewnić klientów o jakości akcesoriów innych producentów dostępnych od Apple, strona prezentuje kilka parametrów badań, jakie muszą spełniać etui, w tym dizajn, aparat, czujniki, akustyka oraz sieci komórkowe i bezprzewodowe.

Zrzut ekranu 2015-07-07 o 21.26.20

Każde etui musi dokładnie pasować do iPhone’a lub iPada, pozostawiając wszystkie porty i funkcje dostępne. Aparat i lampa błyskowa muszą być odsłonięte, etui nie mogą kolidować z FaceTime, połączenia telefoniczne czy dźwięk audio oraz czujniki oświetlenia i Touch ID musi działać tak samo w etui jak i bez niego. Testowana jest również moc sieci komórkowej, Wi-Fi, a także łączności NFC w każdym etui, który chciałaby spełnić standardy Apple co do jakości sygnału.

Procedura Apple dotycząca testów przed nadaniem certyfikatu MFi trwa dość długo aby upewnić się, że akcesoria są zgodne z  programem. Uruchomienie nowej podstrony po raz pierwszy pokazuje publicznie na jakie elementy Apple zwraca uwagę w swoich testach.© 2018 AppleWorld