Apple i Microsoft pracują nad poprawką rozwiązującą problem z pocztą email na kontach Outlook.com, Office 365 i Exchange

Apple i Microsoft pracują nad poprawką rozwiązującą problem z pocztą email na kontach Outlook.com, Office 365 i Exchange

Apple informuje, że współpracuje ściśle z firmą Microsoft nad rozwiązaniem problemu, który uniemożliwia użytkownikom konta Outlook.com, Office 365 i Exchange 2016 wysyłanie lub odpowiadanie na e-maile za pomocą aplikacji Mail firmy Apple w iOS 11.

Firma Apple opublikowała dokument wsparcia we wtorek, 19 września – oficjalnym dniu wypuszczenia iOS 11 – aby zaznajomić użytkowników z problemem związanym z serwerami poczty e-mail firmy Microsoft.

Jeśli Twoje konto e-mail jest obsługiwane przez firmę Microsoft w witrynie Outlook.com lub Office 365 lub w programie Exchange Server 2016 działającym w systemie Windows Server 2016, może wystąpić ten komunikat o błędzie podczas próby wysłania wiadomości e-mail z iOS 11: „Nie można wysłać poczty. Wiadomość została odrzucona przez serwer. ”

We wtorek firma Microsoft opublikowała notatkę informacyjną, w której stwierdziła, że aplikacja Mail w systemie iOS 11 „nie jest zgodna z Outlook.com, Office 365 ani Exchange Server 2016 działającym w systemie Windows Server 2016”.

Oświadczenia obu firm sugerują, że problemy związane z aplikacją Mail w systemie iOS 11 zostały zlekceważone, jednak wielu użytkowników, którzy zainstalowali wersje beta mobilnego systemu operacyjnego zgłosili problem firmie Apple już w lipcu.

Pomimo widocznych problemów trwających od pewnego czasu, zarówno firma Apple, jak i Microsoft, twierdzą, że nadal współpracują nad rozwiązaniem tego problemu. Firma Apple dodała, że w najbliższej aktualizacji oprogramowania wyda poprawkę, podczas gdy firma Microsoft zaproponowała w międzyczasie obejście problemu.

Aby obejść ten problem, Pobierz bezpłatne programu Outlook dla klienta iOS wersję aplikacji. Program Outlook dla klienta iOS w pełni obsługuje różne usługi e-mail, w tym Hotmail, Office 365 i Exchange Server 2016.

Jeśli używasz aplikacji poczty do synchronizacji danych z 2016 Exchange Server, która jest uruchomiona na Windows Server 2016, możesz poprosić administrator systemu, aby wyłączyć HTTP/2 w systemie Windows Server 2016 jako rozwiązanie alternatywne. Instrukcje dotyczące wyłączania protokołu HTTP/2 można znaleźć w sekcji Obejście problemu w KB 4032720: jak wdrożyć mechanizmy szyfrowania niestandardowej kolejności w systemie Windows Server 2016.

Jak sprawa potoczy się dalej? Zobaczymy i na pewno Was o tym poinformujemy.


© 2020 AppleWorld