Apple informuje użytkowników Aperture z zbliżającym się czasie usunięcia aplikacji z Mac App Store

Apple informuje użytkowników Aperture z zbliżającym się czasie usunięcia aplikacji z Mac App Store

Aperture

Apple rozesłał wiadomość e-mail do klientów Aperture przypominając o zbliżającym usunięciu z Mac App Store profesjonalnego oprogramowania do edycji zdjęć. Mail potwierdza, że Aperture zostanie usunięty z Mac App Store po wydaniu aplikacji Zdjęcia dla OS X co podano początkowo już w zeszłym miesiącu.

“Kiedy aplikacja Zdjęcia dla OS X zostanie udostępniona wiosną tego roku, Aperure nie będzie już dostępna w sprzedaży w Mac App Store. Można nadal używać Aperture na OS X Yosemite, ale nie będzie można już kupić dodatkowych kopii aplikacji.

Można przenieść biblioteki Aperture do aplikacji Zdjęcia dla OS X w tym zdjęcia, ustawienia czy albumy. Po migracji, biblioteki Aperture pozostają nienaruszone. Jednak Aperture i Zdjęcia nie podzielają tych samych bibliotek, więc wszelkie zmiany dokonane po migracji nie będą mogły być udostępniane pomiędzy aplikacjami. ”

Użytkownicy Aperture będą mogli nadal korzystać z oprogramowania na OS X Yosemite po jego wycofaniu ze sprzedaży jednak jego żadne aktualizacje nie są już planowane.

219956© 2018 AppleWorld