Apple intensywnie rekrutuje byłych pracowników Google Maps

Apple intensywnie rekrutuje byłych pracowników Google Maps

TechCrunch donosi, że Apple prowadzi agresywny nabór byłych i obecnych pracowników Google Maps jako część swojego planu na zbudowanie własnego rozwiązania mapowania.

Moje źródło – wykonawca, który pracował nad Mapami Google jako część ogromnego przedsięwzięcia integracji z Street View, jak również rozwijania platformy nawigacji turn-by-turn  – mówi, że liczne uwagi na wewnętrzną aplikację mapowania spowodowały,że zaczęło robić się mniej ciekawie, a dużo personelu zaczęło rozglądać się za innymi możliwościami.

Własne rozwiązanie mapowe Apple zostało uruchomione w zeszłym tygodniu w ramach systemu iOS 6. Jednak pierwsze wrażenia, przyniosły sporo krytyki co do jakości danych w wielu częściach świata. Dlatego w ciągu ostatnich kilku tygodni Apple rozpisał sporą liczbę ofert pracy do zadań związanych z mapami. Biorąc pod uwagę historię Google i zasoby pokładane w ich własne rozwiązanie mapowe, to nic dziwnego, że wielu wykwalifikowanych kandydatów może pochodzić właśnie stamtąd.

Wczesne pogłoski sugerowały, że Google złożył już swoją aplikację Mapy do App Store, choć przewidywania TechCrunch o ich pojawieniu się “przed świętami” mogą być bardziej realistycznym terminem.

[contentblock id=1 img=adsense.png]© 2018 AppleWorld