Apple kupuje serwis Spotsetter

Apple kupuje serwis Spotsetter

spotsetter_aplikacja

TechCrunch donosi, że kolejnym zakupem Apple stała się platforma Spotsetter, wyszukiwarka społecznościowe oferująca osobiste rekomendacje użytkowników dotyczące miejsc do odwiedzenia. Aplikacja Spotsetter, która została usunięta z App Store, oferowała osobiste rekomendacje związane z miejscami do jedzenia, zabawy, spotkań czy zakupów za pośrednictwem istniejących sieci społecznych.

Aplikacja zintegrowana z portalami społecznościowymi takimi jak Facebook agregowała dane na temat miejsc polecane przez znajomych, włączając w to wyniki spersonalizowane dla danej osoby pod względem “smaku i zaufania.”

spotsetter

Spotsetter ogłosił plany związane z zamknięciem swojej aplikacji prawie tydzień temu nie podając jednak powodów jej usunięcia. Jednak teraz jej założyciele, Stephen Tse i Johnny Lee są na liście pracowników firmy Apple na LinkedIn.

Z najpiękniejszymi emocjami ogłaszamy zamknięcie aplikacji Spotsetter. Wciąż mamy wielkie marzenia związane ze spersonalizowaną wyszukiwarką miejsc i czekamy na wielki postęp w tej dziedzinie. Dziękujemy wszystkim za wsparcie w ostatnich latach!

Według TechCrunch, Apple może mieć plany wykorzystania technologii Spotsetter, który warstwował dane społecznościowe na interfejsie mapy, aby poprawić własną aplikację Mapy o rekomendacje związane z daną lokalizacją. Umowa, o nieokreślonej wysokości, skupiła się przede wszystkim na technologii i talencie twórców Spotsetter.

Tagi:


© 2018 AppleWorld
Loading...