Apple ma cel zwiększenia limitu bibliotek muzycznych do 100 000 utworów "przed końcem roku"

Apple ma cel zwiększenia limitu bibliotek muzycznych do 100 000 utworów “przed końcem roku”

iTunes Match

Tuż przed wprowadzeniem Apple Music pod koniec czerwca, wiceprezes Apple ds. oprogramowania i usług internetowych Eddy Cue ujawnił na Twitterze, że Apple “pracuje” nad zwiększeniem limitu dla bibliotek iTunes Match i Apple Music z obecnych 25 000 utworów do 100 000 utworów w iOS 9.

Pojawienie się iOS 9 w zeszłym miesiącu nie przyniosło jednak tego wzrostu, a Apple nic o tym oficjalnie nie informował. Wiele osób zastanawia się, czy wzrost będzie wdrażany, czy też nastąpiła zmiana planów. W celu odpowiedzi na to pytanie ponowiono pytanie do Cue o aktualizację statusu podwyższenia limitu, a on sam znów odpowiedział, że Apple “zdecydowanie nad nim pracuje” i że spodziewana zmiana zostanie wprowadzona “przed końcem roku.”

Usługa Apple iTunes Match i funkcja dopasowywania Apple Music pozwala użytkownikom na dodawanie własnych utworów, które nie są dostępne w katalogu iTunes Store do iCloud, dzięki czemu są one dostępne na innych urządzeniach korzystających z tego samego identyfikatora Apple ID. Usługa skanuje biblioteki muzyczne użytkownika w celu określenia, które utwory są już dostępne w iTunes Store i automatycznie czyni je dostępne w bibliotece użytkownika. Utwory, które nie są dopasowane do katalogu iTunes Store są następnie przesyłane do chmury, oszczędzając czas i przepustowość łącza.

Funkcja scan-and-match została ograniczona do bibliotek o wielkości 25 000 utworów od czasu debiutu iTunes Match w 2011 roku, choć utwory zakupione w sklepie iTunes Store nie liczą się tego limitu. Użytkownicy z większymi bibliotekami muzycznymi musieli używać obejścia takiego jak dzielenie swoich utworów na dwie biblioteki iTunes w celu skorzystania z usług dopasowywania, ale po zbliżającym się wzroście limitu do 100 000 utworów, wielu z nich nie będzie już musiało uciekać się do tych obejść.© 2018 AppleWorld