Apple ma zamiar usunąć wszystkie produkty Bose ze swoich sklepów

Apple ma zamiar usunąć wszystkie produkty Bose ze swoich sklepów

Bose Apple Store

Apple przygotowuje się do usunięcia wszystkich produktów audio firmy Bose, zarówno z wystaw salonów jak i ze sklepów online Zmiany te maja rozpocząć się już od początku przyszłego tygodnia, a instrukcje o usunięciu produktów wysyłane będą do pracowników w najbliższych dniach.

Przyczyny takiej decyzji nie zostały ujawnione, ale jest bardzo prawdopodobne, że jest ona związana z niedawnym przejęciem firmy przez Apple firmy Beats Electronics. W ramach tej transakcji, Apple stał się właścicielem linii popularnych słuchawek Beats jak i usługi strumieniowego przesyłania muzyki. Z związku z chęcią znacznie większej promocji Beats przez Apple, być może albo Bose lub Apple postanowili zakończyć swoją współpracę detaliczną.

Bose ma również nową umowę sponsorską z National Football League, która zabrania graczom noszenia słuchawek Beats podczas obecności kamer telewizyjnych, a w praktyce przez większość czasu związanego z rozgrywkami. Rozgrywający San Francisco 49ers, Colin Kaepernick, przeciwstawił się zakazowi zakładając jasno-różowe słuchawki Beats na konferencję prasowej po meczu. Za ten ruch został ukarany grzywną 10 000 dolarów.

Bose i Beats są obecnie także uwikłane w sporze patentowym. Bose wytoczył proces Beats, twierdząc że słuchawki naruszają pięć patentów związanych z technologią redukcji hałasu. Jednak wczoraj pojawiła się informacja, że Bose zgodził się na odwołanie swojego pozwu przeciwko Beats, pod warunkiem rozliczenia swoich roszczeń.

Tagi:,


© 2018 AppleWorld