Apple może już wkrótce zakończyć sprzedaż iPada mini

Apple może już wkrótce zakończyć sprzedaż iPada mini

Published by in iPad on Maj 16th, 2017

Czekacie na iPada mini 5? Możecie być rozczarowani. Serwis BGR, powołując się na źródła blisko związane z Apple twierdzi, że tablet 7,9-calowy będzie wycofywany. Raport nie przewiduje dokładnie, kiedy iPad mini zostanie ostatecznie wycofany ze sprzedaży, a źródła nie mogły również potwierdzić czy iPad mini 4 pozostanie w sprzedaży jeszcze przez pewien czas.

Zgodnie z plotkami, Apple ma wprowadzić nowego iPada Pro o rozmiarze 10.5 cala już 5 czerwca podczas otwarcia corocznej WWDC 2017, więc można przypuszczać, że iPad mini może zostać wycofany właśnie w tym czasie jeśli raport okaże się być dokładny. W skład linii tabletów Apple wchodziłyby wtedy iPad Pro w rozmiarze 12,9-calowym, 10,5-calowym i 9,7-calowym oraz tańszy model iPada o przekątnej 9,7 cala.

Firma Apple wprowadziła na rynek iPada mini w 2012 roku. Od czasu wprowadzenia iPhone’a 6 Plus w 2014 roku, przypuszcza się, że smartfon 5,5-calowy może częściowo kanibalizować sprzedaż iPada mini, choć firma Apple nie prezentuje oficjalnie sprzedaży tabletów model po modelu, więc trudno powiedzieć to na pewno.

Prawie dwa miesiące temu Apple wycofał z rynku iPada Mini 2 i przestał sprzedawać wersję iPada mini 4 o pojemności 32 GB. Obniżył także cenę wyjściową iPada mini o pojemności 128 GB, która była poprzednio modelem 32 GB.

Japoński blog Mac Otakara twierdził, że Apple wyda w marcu 7,9-calowego iPada Pro ze złączem Smart Connector, wyświetlaczem True Tone, czterema głośnikami i mikrofonami, 12-megapikselową tylną kamerą z lampą True Tone i ulepszonym procesorem, ale mamy już maj a plotka jeszcze się nie zmaterializowała.© 2018 AppleWorld