Apple może sprzedać 10 milionów sztuk nowego iPhone'a 5 w pierwszym tygodniu

Apple może sprzedać 10 milionów sztuk nowego iPhone’a 5 w pierwszym tygodniu

Wszyscy spodziewamy się tego, że iPhone 5 będzie dla Apple ogromnym sukcesem. Dzięki 4-calowemu wyświetlaczowi, nowemu złączu dokującemu, łączności LTE i wielu więcej, będzie to najbardziej znaczące uaktualnienie iPhone’a od czasów jego debiutu w 2007 roku. Jeden z analityków uważa nawet, że Apple jest w stanie sprzedać oszałamiającą ilość 10 milionów nowych iPhone’ów w tydzień po premierze.

Tak przewiduje Piper Jaffray, analityk Gene’a Münster. W swojej notatce wyjaśnia:

Wierzymy, że jeśli 21 września to rzeczywista data rozpoczęcia wysyłek nowego iPhone’a 5, to Apple może sprzedać od 6 do 10 milionów sztuk nowego modelu w ostatnim tygodniu września.

To ogromna liczba i to zaledwie w ciągu jednego tygodnia sprzedaży. Dla porównania, iPhone 4 sprzedał się w liczbie 1,4 miliona urządzeń w pierwszych 3 dniach dostępności, a iPhone 4S sprzedał się w liczbie 4 milionów sztuk w pierwszy weekend premiery rok później. Ale 10 milionów w ciągu zaledwie 7 dni … to dość oszałamiający wynik.

Jest to oczywiście tylko szacunek, więc nie powinniśmy brać go zbyt dosłownie. Jednak wydaje się wykonalny. Fani Apple czekali na większe zmiany i odświeżenie iPhone’a prawie dwa lata, a dokładnie od premiery iPhone’a 4. Jego obecna przebudowa i wszystkie nowe funkcje dają użytkownikom ogromną zachętę do wymiany posiadanych telefonów.

Wszystko zatem w rękach Apple. Czy firma będzie w stanie sprostać takiemu zapotrzebowaniu na nowej generacji iPhone’a 5?

[contentblock id=1 img=adsense.png]© 2018 AppleWorld
Loading...